Топ-5 дивних споруд в Україні

Незвичні екстравагантні споруди трапляються в усьому світі. Які тільки думки не приходять на думку відомим (і не дуже) архітекторам. Не вийнятком є й наша країна. Ми підібрали топ-5 дивних споруд, які сподіваємося зацікавлять і вас.
«Кажуть, будинки живуть власним життя, у паралельному з нашим світі. Тому ви і не знайдете жодного однакового, навіть серед тиражованих багатоповерхівок, чи «хрущівок».
Але в світі стін та поверхів є будівлі, які відразу помітно з-поміж загалу. Серед людей таких називають стилягами, або денді.

Будинок з Химерами у Києві
Знаходиться на вулиці Банковій під самісінькими вікнами робочого кабінету президента у центральній частині столиці неподалік Хрещатика. Архітектор Владислав Городецький планував не тільки жити в будинку з родиною, а й здавати квартири жильцям. 
budynok_kyivЗ якого це дива йому закортіло прикрасити споруду міфічними персонажами є ціла легенда. Начебто донька архітектора втопилася у Дніпрі і батько з горя звів будинок, який би нагадував підводне царство. Однак біографи впевнено спростовують цей міф.
Інша цікава деталь, щоправда, достовірна: землю під будинок Городецький купив майже задарма, адже ніхто навіть не міг уявити, що на такому урвищі можна щось побудувати.
До речі, назву – «будинок з химерами» – придумали вже люди. Архітектор до цього не має жодного відношення.

Будинок Архітектора в Луцьку
Власний будинок з химерами є також у Луцьку. Місцеві його так і називають, хоча власник екстравагантної будівлі – скульптор Микола Головань – дещо ображається, адже для нього – це добрий сімейний вернісаж, який він будує все життя.
budynok_luck Будинок – діюча майстерня. До неї можна вільно зайти, пофотографуватися. Загалом тут понад 500 скульптур.
Розташований будинок в «Старому Луцьку» на березі річки Стир.

Будинок-стіна в Одесі
Якщо дивитися на будинок спереду, він нічим особливо не відрізняється від багатьох одеських триповерхівок. budynok_odesa Але якщо поглянути на нього дещо збоку, ви зрозумієте, що споруда унікальна. Подейкують, коли її зводили, банально не вистачило коштів на «звичайну» форму, тому вийшов трикутник.

Переконатися у тому, що це не «фотошоп» можна за адресою Воронцовський провулок, 4.

Будинок-корабель у Чернівцях
Схожий, чи не так? Додаткової правдивості назві додають скульптури левів, грифонів, дельфінів та водоростей на будинку, а також – вулиці Головна та Шолом-Алейхема, які він «розрізає» наче річку.
budynok_korabel_chernivciЧернівчани полюбляють називати споруду на старий манер – «шіфа», що в перекладі з німецької означає «корабель».
Між іншим, це один з перших кам’яних будинків у Чернівцях.

Кін-дза-дза на Вінничині
Ця конструкція у селі Красносілка є, зібраним образом, адже як свідчить Google – таких будівель в Україні є чимало. Вони – це прояв індустріальної архітектури, але як саме використовуються людьми – сказати важко.
У автора цього знімку така будівля асоціюється з відомим радянським фільмом «Кін-дза-дза».
budynok_vinnycia

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *