Топ-6 найдорожчих сирів у світі

1. Сир Пуле – найдорожчий сир у світі. Виготовленням найдорожчого сиру в світі займаються на ослячій фермі у селищі Засавіка, одному з найвідоміших заповідників Сербії. Сир під назвою пуле зроблений з молока ослиць і коштує 1200 дол. за кілограмм.

syr_puleОдин із працівників ферми розказав, що для виробництва одного кілограма найдорожчого сиру потрібно 25 літрів свіжого молока ослиць. Білий, розсипчастий сир зовні схожий на іспанський сир манчего, але з більш глибоким, багатшим смаком. Манчего продається в європейських супермаркетах за відносно дешевою ціною – 20 дол. за кг, і є, звичайно, більш скромним варіантом. У заповіднику також виробляють бутильоване молоко ослиць, яке, як вважається, було однією з таємниць краси Клеопатри. Легендарна єгипетська цариця щодня приймала ванну з цього молока.

2. Казу-марза (Casu marzu) – у перекладі з сардинского діалекту означає «гнилий сир». syr_Casu-MarzuСир Казу-марза належить до сімейства сирів пекоріно Сардо – овечих сирів. Ось тільки пекоріно Сардо перетворюється на Казу-марза після одного незвичайно оригінального додавання, а саме: після того як пекоріно буде готовий, на скоринці робиться невеликий розріз і всередину поміщають личинки сирної мухи Piophila Casei. syr_kasu_marzaХарчуючись сирною масою личинки розвиваються, розмножуються, перетворюючись у нормальних, здорових опаришів, які ведуть усередині сиру звичайне, визначене для них природою життя, прогризаючи безліч ходів і викликаючи рясну ферментацію, яку деякі грубі люди називають некультурно – гниттям, від чого щільний пекорино перетворюється на в’язку масу. Цю масу можна намазувати на хліб. Коли сир подають до столу, то личинки мушки повинні залишатися живими, в довжину вони іноді досягають до восьми міліметрів. Якщо личинки перестали там повзати, з якоїсь для них одних відомої причини, то сир Казу-марза вважається не їстівним.
Їдять цей сир переважно зі свіжим хлібом (pane carasau) і запивають міцним червоним вином. Від чого ж виникла така дивна традиція додавати в сир опаришів? Найлогічніше пояснення – від бідності. Мабуть, в якийсь момент хтось із селян не встежив за сиром пекоріно і мухи відклали в нього свої яєчка. Потім з’явилися черв’ячки. Але сир уже був приготовлений. Щоб не пропадало добро цей «зіпсутий» сир самі і з’їли, проте виявилося що він їстівний, а черв’ячки навпаки додали пікантності і протеїну.
Років тридцять тому сир Казу-марза був заборонений на Сардинії, але у фермерських господарствах його продовжують готувати для себе, проте продають без ліцензії. Іншими дорогими сирами вважаються сир шведського лося, який коштує близько 950 доларів за кілограм, і Caciocavallo Podolico – сир, вироблений з молока рідкісної італійської породи корови, яка дає молоко тільки в травні і червні.

3. У Швеції виробляють унікальний сир з молока лосих. syr_losinyj_swedenКілограм такого лосиного сиру коштує більше 1000 доларів, і це не дивно, адже сир виготовляють тільки в одному місці – на лосиній фермі в 650 кілометрах на північ від Стокгольма. syr_losinyj_sweden1Лосів на фермі усього 14 штук, з яких дійних лише три. Лосиця дає не більш двох літрів молока з травня по вересень, тому щорічно можна виготовити лише 300-500 кг сиру. Його постачають у найдорожчі ресторани.

4. Вйо Булонь (франц. Vieux Boulogne) – французький непрессованний сир із непастеризованого коров’ячого молока. Цей сорт також відомий як Сабле дю Булонь (Sablé du Boulonnais). Його батьківщиною вважається департамент Па-де-Кале, а саме оточенні міста Булонь-сюр-Мер. syr_Vieux-Boulogne1 Це традиційний сир, який переважно виготовляють вручну. Головка Вйо Булонь має квадратну форму товщиною 4 см, шириною 11 см і вагою близько 500 г. Ніжна й еластична м’якоть покрита вологою червоно-помаранчевою скоринкою. У процесі виготовлення її промивають пивом. Вйо Булонь славиться сильним запахом. У 2004 році співробітники університету Кренфілде назвали цей сорт із «найсильнішим запахом» з 15 французьких і британських сирів, які вони дегустували. У 2007 році цей самий інститут провів ще одне дослідження. На цей раз використовували «електронний ніс». Його датчики остаточно закріпили за сиром Вйо Булонь статус «найпахучішого сиру в світі».

5. Сир Caciocavallo Podolico. Молоко для цього сорту сиру отримують від корів рідкісної породи Podolico, які можуть існувати тільки у вільному вигулі. caciocavallo gargano-2І якщо отримати молоко лося можна протягом 4-5 місяців у році, то з цими коровами справа йде ще складніше: вони дають молоко тільки в травні і червні. Ціна такого сиру відповідна – $ 1200 за кілограм.

CaciocavalloВживати його можна як молодим, так і зрілим (після 6 місяців). Молодий Caciocavallo Podolico має м’який і трохи солодкий смак, зрілий відрізняється більш багатим, пряним смаком.

6. Сир Karavane – рідкісний середньої жирності сир, який виробляють у Марокко і ОАЕ з верблюжого молока.

mau_Tiviski_Caravane_cheeseЗа м’якість і білу скоринку він отримав назву “Кемелбер”. У світі не так багато ферм, які займаються виробництвом верблюжого молока, оскільки надої від верблюда вчетверо менші від надоїв від корови.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *