Мультикультурна Австралія: кілька цікавих фактів про континет

Австралія – яскрава мультикультурна країна, яку населяють народи різних національностей. Це шоста за площею країна світу, а також єдина країна, яка є континентом. Країна розташована в південній півкулі і саме тому літо тут триває тоді, коли у північній півкулі зима. Не рідко її ще називають “Зеленим континентом”.Australian Тому не дивно, що в цій країні є багато речей, яких немає в інших країнах.
Пропонуємо Вашій увазі підбірку з незвичайних фактів про цей континент, які відомі далеко не всім.
1. Австралія – єдиний континент планети, повністю зайнятий однією державою.
2. Австралію через її віддаленість було відкрито для світу найпізніше з усіх материків. На початку XVII ст. іспанський мореплавець Луїс Торрес довів, що це — острів. Він першим побачив північні береги нового материка. У середині XVII ст. експедиція голландця Абеля Тасмана вперше обійшла цей материк з півдня. У другій половині XVIII ст. східне узбережжя незвіданого континенту вперше досліджував англійський мореплавець Джеймс Кук. І лише на початку XIX ст. англієць Метью Фліндерс уперше проплив навколо материка і запропонував назвати його Австралією (з лат. — “південний”).
3. Заселення материка європейськими переселенцями починалося з південного сходу. Тут було засновано найбільше в Австралії місто Сідней. Звідси почалися пошуки та освоєння земель для землеробства і під пасовища, родовищ корисних копалин, джерел питної води.
4. Столицею Австралії є Канберра. Цікаво те, що столицю обирали між Сіднеєм і Мельбурном, але оскільки австралійці ніяк не могли вирішити, якому з цих міст надати перевагу, то вони дійшли такого компромісу — обрали столицею місто Канберра, яке розташоване посерединіміж містами-конкурентами.australia_canberra 5. В Австралії дуже низька щільність населення. Більше 60% її жителів мешкають у п’яти містах: Аделаїда, Брісбен, Сідней, Мельбурн та Перт.
6. За статистикою, населення Австралії є найбільш законослухняним у світі. Хоча чимало корінних австралійців є нащадками ув’язнених.
7. За австралійським законодавством громадянину Австралії, який має обов’язок голосувати, але який не з’явився на вибори без поважної причини, загрожує штраф.Australian_naselennia8. В Австралії є свої гори — Австралійські Альпи — найвищою вершиною материка є гора Косцюшко (2230 м).
9. Хоча Австралія й асоціюється із сонячною безсніжною країною, в Австралійських Альпах лежить більше снігу, ніж у всій Швейцарії!
10. Пустелі покривають значну частину країни, роблячи Австралію одним із найпосушливіших материків у світі.Avstralii_pusteli 11. На Великому бар’єрному рифі є свій поштовий ящик. Допливши до нього поромом, можна відправити рідним листівку з видами на риф.
12. У центрі Австралії є “червона скеля”, яка своїм зовнішнім виглядом нагадує слона. Це найбільший у світі камінь завдовжки 3 км, завширшки 2 км та заввишки 350 м.Australian_ajers-rok 13. Через Австралійську рівнину Наалларбор пролягає найпряміша дорога в світі: 146 кілометрів без єдиного повороту!
14. Австралійці дуже полюбляють азартні ігри: близько 80% австралійців хоча раз грали грали на гроші.
15. Прибережний тайпан — найотруйніша змія у світі, яка мешкає лише в Австралії: отрута від одного укусу цієї змії може вбити 100 людей одразу!australia_zoo_brisbane 16. В Австралії проживає величезна кількість емігрантів з усього світу. За статистикою, кожен четвертий житель Австралії був народжений за її межами.
17. Найдовшою стіною у світі є не Велика Китайська стіна, а так званий “Собачий паркан” (Його загальна протяжність — 5 614 км), що розділяє австралійський материк на дві половини. А названо його так тому, що в одній частині материка проживають дикі собаки дінго. Паркан було збудовано, насамперед, з метою захисту пасовищ Південного Квінсленда від ненажерливих собак.Пианино в школе Святого Альберта. 18. Найперший підрозділ австралійської поліції налічував усього… 12 осіб. Усі вони були колишніми ув’язненими, яких було випущено за зразкову поведінку.
19. У Південній Австралії є ферма з рзведення Великої рогатої худоби (Anna Creek Cattle Station), яка за площею більша ніж уся територія Бельгії.Avstralii_leto 20. У Великій Піщаній пустелі і районі озера Ейр температура часто доходить до 45 градусів, а взимку не опускається нижче 20 градусів21. Своїх родичів – англійців – австралійці іноді називають “pome” – абревіатурою «Prisoners of Mother England” – “Бранцями матінки Англії”.
22. Погода на строві Тасманія, а заодно і один зі штатів, дещо нагадує погоду Туманного Альбіону (тут прохолодне літо і тепла волога зима). А повітря в Тасманії вважається найчистішим на всій планеті.
23. М’ясо кенгуру легко можна знайти в австралійських супермаркетах і ресторанах. Тут воно вважається корисною альтернативою яловичини чи баранини: вміст жиру в кенгурятиною не перевищує 1-2 %.Australian_kenguru 24. Австралійці майже ніколи не залишають чайових (мабуть саме тому якість сервісу в цій країні не належить до найкращих).
25. Саме з Австралії пішла мода на тепле м’яке і затишне взуття — “уггі”. Австралійці носять їх прямо вдома. Якщо зимою температура опускається нижче +15 С, то це вже вважається, що досить прохолодно.

Див. також: Айєрс-рок — велетенська червона скеля (Австралія)

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *