Венеціанський карнавал: порядок проведення

Традиційно карнавал відкривається старовинним ритуалом «Volo della Colombina», який виник ще у XVIII столітті. З дзвіниці на площі Святого Марка запускають паперову голубку Colombina, яка вибухає в польоті і обсипає натовп, що збирається на площі, дощем із конфетті.
Головним також є ритуал, пов’язаний із середньовічним святом Festa delle Marie, що знаменує звільнення венеціанських красунь, викрадених піратами з острова Істрії.
На площі Святого Марка влаштовують театралізовані вистави, а пізніше свято переходить на вузькі вулички, де супроводжується музикою, танцями та масовим гуляннями.
На відміну від інших місць, карнавал у Венеції повністю охоплює все місто – люди в костюмах відомих на увесь світ італійських персонажів: Арлекіно, П’єро, Панталоне і багатьох інших заповнюють усі вулиці, на просторих площах розгортають сцени, де відбуваються концерти і спектаклі, виступи фокусників, жонглерів, мімів, акробатів, клоунів і заклинателів змій, також влаштовують феєрверки, гучні гуляння.
Крім того, в численних старовинних палацах Венеції проводяться традиційні костюмовані бали й ексклюзивні приватні прийоми.
Для малечі проводиться власний дитячий карнавал на площі Сан Поло. Протягом усіх днів карнавалу в казино Венеції, театрах Малібран і Ла Феніче проходять вечори-маскаради, де кожен може залишитися загадкою (тобто інкогніто) і приміряти на себе будь-який образ.
А в останній день карнавалу відбудеться найважливіший конкурс на найкращу маску.
На 12 днів Венеція з її вулицями і площами, каналами, гондольєрами і мостами перетворюється на гігантську сцену з декораціями для одного з найграндіозніших і найяскравіших карнавалів у світі.
Нестримна фантазія, безупинна музика, безсонні ночі, парад прикрашених човнів і гондол на Великому каналі, а ще маски, маски, маски … – усе це приховує магічне середньовічне свято – Венеціанський карнавал, і взяти в ньому участь може кожен.
Карнавал завершується парадом костюмів, дивовижним феєрверком над лагуною перед площею Сан Марко та спаленням солом’яного опудала – язичницьким ритуалом, що символізує оновлення природи, і масовими танцями на площі Сан Марко.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *