Топ-20 знаменитих замків, у яких хочеться побувати

Старовинні замки розбурхують уяву своїми легендами, багатством своїх колишніх власників і шалено казковою красою. Їх високі шпилі нагадують про часи, коли за серця красунь билися, а повітря було насичене лицарством і відвагою. У даному пості ви можете побачити знамениті замки, які поки ще залишилися на Землі.

zamok-11. Мон-Сен-Мішель, Франція. Неприступний замок Мон-Сен-Мішель, з усіх боків оточений морем, – одна з найпопулярніших визначних пам’яток Франції після Парижа. Побудований у 709 році, він до цих пір має приголомшливий вигляд.

zamok-22. Замок Райхсбург, Німеччина. Тисячолітній замок спочатку був резиденцією короля Німеччини Конрада III, а потім короля Франції Людовика XIV. Врешті фортецю спалили французи в 1689 році і вона канула б у лету, але німецький бізнесмен придбав її останки в 1868 році і витративши більшу частину свого багатства відновив замок.

zamok-33. Замок Гохостервітц, Австрія. Середньовічний замок Гохостервітц побудували в далекому IX столітті. Його вежі і зараз постійно стежать за навколишньою місцевістю, гордо підносячись над нею на висоті 160 м. А в сонячну погоду ними можна милуватися навіть на відстані 30 км.

zamok-44. Бледський замок, Словенія. Замок, який розташувався на стометровій скелі, грізно нависає над озером Блед. Крім розкішного виду, що відкривається з вікон замку, ці місця багаті на історичні події – тут розташовувалася резиденція сербської Королівськоі династії, а пізніше і маршала Йосипа Броз Тіто.

zamok-55. Замок Гогенцоллерн, Німеччина. Цей замок розташований на вершині гори Гогенцоллерн заввишки 2800 м над рівнем моря. У період свого розквіту замок у цій фортеці вважався резиденцією прусських імператорів.

zamok-66. Замок Барсьєнсе, Іспанія. Замок Барсьєнсе в іспанській провінції Толедо було побудовано в XV столітті місцевим графом. Протягом 100 років замок служив потужною артилерійською фортецею, а сьогодні ці спорожнілі стіни привертають хіба що фотографів і туристів.

zamok-77. Замок Нойшванштайн, Німеччина. Романтичний замок баварського короля Людвіга II було побудувано в середині XIX ст. і на той час його архітектура вважалася вельми екстравагантною. Як би там не було, але саме його стіни надихнули творців замку Сплячої Красуні в Діснейленді.

zamok-88. Замок Метоні, Греція. Венеціанський замок-фортеця Метоні з XIV століття був центром битв і останнім у цих краях форпостом європейців у боях проти турків, що мріяли захопити Пелопонес. Сьогодні від фортеці залишилися тільки руїни.

zamok-99. Замок Хоеншвангау, Німеччина. Цей замок-фортецю побудували лицарі Швангау в XII столітті і він був резиденцією багатьох правителів, у тому числі знаменитого короля Людвіга II, який слухав у цих стінах композитора Ріхарда Вагнера.

zamok-1010. Шильонський замок, Швейцарія. Ця середньовічна бастилія з висоти пташиного польоту нагадує військовий корабель. Багата історія і характерний зовнішній вигляд замку служили натхненням для багатьох відомих письменників. У XVI столітті замок використовувався як державної в’язниці, про що Джордж Байрон описав у своїй поемі “Шильонський в’язень”.

zamok-1111. Замок Ейлен-Донан, Шотландія. Замок, розташований на скелястому острові у фіорді Лох-Дуйх, є одним із найромантичніших замків Шотландії, славиться своїм вересовим медом і легендами. Тут знімали безліч фільмів, але найголовніше – замок відкритий для відвідувачів і кожен може доторкнутися до каменів його історії.

zamok-1212. Замок Бодіам, Англія. З моменту заснування в XIV столітті замок Бодіам пережив безліч власників, кожен із яких мав хист воїна і любив воювати. Тому коли в 1917 році його придбав Лорд Керзон, від замку залишалися тільки руїни. На щастя, його стіни швидко відновили, і зараз замок виглядає як новенький.

zamok-1313. Замок Гуаїта, Сан-Марино. Замок із XI століття розташовується на вершині неприступної гори Монте-Титано і разом із двома іншими вежами захищає найстарішу державу у світі – Сан-Марино.

zamok-1414. Ластівчине гніздо, Крим. Спочатку на скелі мису Ай-Тодор розташовувався невеликий дерев’яний будиночок. А свій нинішній вигляд «Ластівчине гніздо» отримало завдяки нафтовому промисловцю барону Штейнгелю, який любив відпочивати в Криму. Він вирішив побудувати романтичний замок, який нагадує середньовічні споруди на берегах річки Рейн.

zamok-1515. Замок Сталкер, Шотландія. Замок Сталкер, що в перекладі означає «Соколиний мисливець», було побудовано в 1320 році і він належав клану МакДугалів. З того часу його стіни пережили величезну кількість чвар і воєн, що позначилося на мурах замку. У 1965 році власником замку став полковник Д.Р. Стюарт з Оллварда, який власноруч разом із дружиною, членами сім’ї та друзями відновив споруду.

zamok-1616. Замок Бран, Румунія. Замок Бран – це перлина Трансільванії, таємничий музей-форт, у якому народилася знаменита легенда про графа Дракулу – вампіра, вбивцю і воєводу Влада Цепеша. За переказами, він ночував тут у періоди своїх походів, а ліс, що оточує замок Бран, був улюбленим місцем полювання Цепеша.

zamok-1717. Виборзький замок, Росія. Виборзький замок був заснований шведами в 1293 році, під час одного з хрестових походів на Карельську землю. Він був скандинавським аж до 1710 року, коли війська Петра I відкинули шведів далеко і надовго. З цього часу замок устиг побувати і складом, і казармою, і навіть в’язницею для декабристів. У наш час тут розташовується музей.

zamok-1818. Замок Кашел, Ірландія. Замок Кашел був резиденцією королів Ірландії кілька сотень років до норманського вторгнення. Тут, у V ст. н.е., жив і проповідував Святий Патрік. Стіни замку стали свідками кривавого придушення революції військами Олівера Кромвеля, який тут заживо спалював солдатів. З тих пір замок перетворився на символ жорстокості англійців, справжньої мужності і стійкості духу ірландців.

zamok-1919. Замок Кілхурн, Шотландія. Дуже красиві і навіть трохи моторошні руїни замку Кілхурн розташувалися на березі мальовничого озера Ейв. Історія цього замку, на відміну від більшості замків Шотландії, протікала досить спокійно – тут жили численні графи, які змінювали один одного. У 1769 р. будівля постраждала від удару блискавки і незабаром її було остаточно залишено. Такою вона залишається і донині.

zamok-2020. Замок Ліхтенштейн, Німеччина. Побудований у XII ст., цей замок кілька разів був зруйнований. Його остаточно відновили в 1884 році і з тих пір замок ставав місцем зйомок для багатьох фільмів, у тому числі картини «Три мушкетери».

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *