Цікаво про давньоримський Колізей

А чи знаєте Ви, що в давньоримському Колізеї глядачі займали місця відповідно до свого становища на ієрархічному щаблі, принаймні до кінця І ст. н.е. У перших рядах розташовувалися сенатори, за ними сиділи вершники, вище – люди з меншим достатком, і нарешті на самому верху (на «гальорці») сиділи «негромадяни», раби і жінки, за винятком жриць-весталок, які займали місця разом з сенаторами в передніх рядах.
Сенатори, а можливо і вершники, розташовувалися на рухомих зручних сидіннях, решта – на прикріплених до підлоги лавах (мармурових, а на гальорці – дерев’яних).
Хоча, насправді, судячи з конструкції Колізею, сенатори не дуже-то й вигравали, займаючи місця в перших рядах. Місця нагорі мали свої переваги. Зверху була добре видна публіка, яка теж була неабияким видовищем. Крім того, наявний в амфітеатрі навіс (тент площею 10 000 м2) прикривав від палючого сонця лише верхню половину Колізею. Глядачам, що сиділи в нижній половині амфітеатру, доводилося вдягати широкополі капелюхи або розкривати парасольки.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *