Ботанічний сад Берггартен, Німеччина

Улюблене місце жителів Ганновера для прогулянок і відпочинку – ботанічний сад Берггартен. Розташований неподалік від Ганноверського університету він служить ще й у наукових цілях, допомагаючи вченим вирішувати важливі спірні питання.

sad-berggarten-02

sad-berggarten-03

sad-berggarten-04

sad-berggarten-06Сьогодні Берггартен – не просто місцева визначна пам’ятка, а ботанічний центр, який служьть для проведення експериментів і систематизації рослин. Хоча спочатку за задумом його створювали як утилітарний сад, точніше навіть звичайний город при палацової кухні. Таке було його призначення в 1666 році. Але вже через двадцять років у Берггартені було побудована першу оранжерею і влада почала виділяти гроші на розведення екзотичних рослин – племінниця герцога Ернеста-Августа любила рослини, і сад багато в чому розвивався з її ініціативи.
sad-berggarten-07

sad-berggarten-08

З роками Берггартен перетворився на науковий садок-колекцію. Були побудовані нові оранжереї і створені умови для ще масштабніших експериментів. Учені виростили в Берггартені величезні зібрання екзотичних рослин. Пальми, папороті, орхідеї, кактуси, а також багато інших рідкісних видів представників флори, які привозили до саду з далеких експедицій. На жаль, значну частину колекцій було розпродано, а іншу частину загублено в період тривалих воєн у першій половині XX століття.
sad-berggarten-16

sad-berggarten-0

sad-berggarten-18Лише після закінчення всіх бойових дій влада міста за добровільної допомоги жителів Ганновера зайнялася реконструкцією та відродженням Берггартена. Сьогодні, прогулюючись садом, відвідувачі нібито здійснюють подорож садами всього світу: на дванадцяти гектарах живописно розташувалися зони, що представляють той чи інший регіон.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *