Учень розробив каску, яку не пробивають кулі

У Рівному пройшов етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії наук України, де одним із найвдаліших винаходів визнано солдатську каску, яку не беруть кулі. kaska_broneЗовні вона схожа на ті, які використовують зараз в армії, проте має поверхневий «рельєф» і на ній – горбистий профіль.
Автором цього винаходу є семикласник із Рівного Павло Стельмах, який стверджує, що така каска здатна витримати потрапляння кулі або осколка під будь-яким кутом. Каска сконструйована так, що шматочок металу, вдаряючись у бічну поверхню рельєфу, матиме багато рикошетів, і таким чином не досягне основної поверхні каски.
Павло Стельмах «перелопатив» чимало літератури щодо військових касок, їх історії, застосування, видозмін. Затратив кілька місяців на пошукову роботу інтернеті, її узагальнення. Тому методом порівнянь дійшов думки, що горбиста конструкція каски ефективішана, ніж гладка.
Як додає заслужений винахідник України Віктор Бернацький, керівник гуртка наукової творчості, у якому займається Павло, – енергія й імпульс кулі чи осколка зменшується фактично до безпечної величини. А це вже питання не тільки захисту воїнів, а й загалом обороноздатності.
Учень разом із наставником вже провели низку експериментів з новою каскою на практиці. Тепер сподіваються, що їх «ноу-хау» стане предметом масового виробництва.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *