20 секретних функцій Microsoft Word, про які Ви не знали

Підозрюю, що більша частина студентів набирає тексти e Word. Для вас – список секретів, які пришвидшать роботу з текстом (раптом хто не знає цих комбінацій).
Підозрюю, що більша частина учителів та учнів набирає тексти в Word. Для вас – список секретів, які скорочують час роботи з текстом. Зберігаємо собі на стінку, щоб не втратити!
1. Швидко вставити дату можна за допомогою комбінації клавіш Shift Alt D. Дата уставиться у форматі дд.мм.рр. Таку ж операцію можна виконати і з часом за допомогою комбінації Shift Alt T.
2. Якщо ви ще не володієте сліпим методом набору, то CAPS LOCK може зіграти з вами злий жарт. Випадково включивши його і не подивившись на екран, можна набрати гору тексту, який доведеться видалити і переписати з нуля через одну натиснуту кнопку. Але виділивши потрібний текст і натиснувши Shift F3, ви зміните регістр з заголовного на рядковий.
3. Прискорення курсора
Зазвичай, якщо ви переміщаєте курсор за допомогою стрілок, він рухається по одній букві. Щоб прискорити його пересування, затисніть разом зі стрілкою клавішу Сtrl.
4. Дуже корисна функція, яка дозволяє виділяти непослідовні фрагменти тексту. Утримуйте Ctrl і виділяйте потрібні вам частини тексту.
5. Якщо ви користуєтеся копіюванням і вставкою (а ви напевно ними користуєтеся), то, швидше за все, знаєте про розширений буфер обміну в Word. Якщо ні, то він викликається натисканням на однойменну кнопку і показує все, що ви копіювали в буфер за час роботи.
6. Якщо ви робите мануал, огляд сервісу або вам просто потрібно вставити скріншот в Word, зробити це можна дуже просто за допомогою відповідного інструменту. Натисніть на кнопку «Знімок», і Word покаже всі активні вікна. Клікнувши на будь-яке з них, ви отримаєте скріншот цього вікна.
7. Включення переносів може поліпшити читаність тексту, а також позбавить вас від довгих порожніх інтервалів між словами. Ви можете розставити їх самі або довірити це комп’ютеру. Кнопка знаходиться в меню «Розмітка сторінки» – «Розстановка переносів».
8. Ви можете додати водяний знак (watermark) на свій документ для додаткового захисту. Для цього перейдіть в меню «Дизайн» і виберіть пункт «Підкладка». У Word є чотири стандартних шаблону, також можна створити свій.
9. Дуже корисна функція, яка дозволяє продублювати останню команду. Якщо ви натиснете F4, то Word повторить останню команду, яку ви зробили. Це може бути введення тексту, послідовне видалення кількох рядків, застосування стилів для різних відрізків тексту та багато іншого.
10. Ставити наголос у Word простіше простого. Для цього встановіть курсор після букви, на якій повинен стояти наголос, і затисніть комбінацію клавіш Alt 769. Важливо: цифри потрібно натискати на цифровій клавіатурі праворуч.
11. Верхню стрічку з кнопками можна дуже гнучко налаштувати. Для цього перейдіть в меню «Файл» – «Параметри» – «Налаштувати стрічку». Тут можна додати функції, яких раніше не було, і видалити ті, які не потрібні. Більше того, ви можете видаляти або створювати свої вкладки з функціями.
12. Швидке виділення великого шматка тексту
Щоб швидко виділити великий шматок тексту, встановіть курсор в його початок і клікніть мишкою із затиснутим Shift наприкінці фрагмента. Збереже час і нерви в ситуаціях, коли доводиться виділяти кілька аркушів відразу.
13. Швидке переміщення по документу
Існує кілька комбінацій, які сильно прискорюють навігацію по документу:
Ctrl Alt Page Down – наступна сторінка;
Ctrl Alt Page Up – попередня сторінка;
Ctrl Home – переміститися вгору документа;
Ctrl End – здогадайтеся самі. Смайлик «smile»
Вставка нової сторінки
14. Як же я ненавиджу себе за те, що не знав цієї комбінації раніше. Ctrl Enter дозволяє миттєво створити новий лист, а не утримувати Enter однією рукою, а іншою в цей час заварювати чай.
15. По замовчуванням Word зберігає всі файли в папку «Документи». Для того, щоб змінити це, перейдіть в меню «Файл» – «Параметри» «Збереження». У рядку «Розташування локальних файлів без задання» виберіть потрібну вам папку. У цьому ж меню ви можете налаштувати формат документів без задання, автозбереження і багато іншого.
16. Для того, щоб повернути тексту початкове форматування, потрібно натиснути комбінацію клавіш Ctrl Spacebar.
17. Якщо ви фанат Microsoft і Word зокрема, то навіть можете використовувати його як менеджер завдань. Щоправда, для початку доведеться трохи постаратися. Натисніть правою кнопкою на стрічці функцій зверху і виберіть «Налаштування стрічки». У правому стовпці включіть єдину вимкнену вкладку «Розробник».
Перейдіть у вкладку «Розробник» і знайдіть елемент «Прапорець», на якому зображена галочка (чому б і ні). Тепер, натискаючи на прапорець, ви можете створювати списки завдань і позначати їх, як виконані.
18. Якщо ви випадково зіпсували свій список, то можете виділити текст вертикально. Для цього утримуйте Alt і використовуйте курсор мишки для виділення.
19. Не варто навіть говорити, навіщо це потрібно. У наше століття, коли інформація стала головною зброєю, мати додатковий захист ніколи не завадить. Щоб захистити документ паролем, перейдіть у вкладку «Файл» і виберіть опцію «Захист документа». Тепер сміливо створюйте пароль, однак пам’ятайте, що якщо ви його забудете, відновити його не вийде.
20. Завершує наш список неймовірний хакерський трюк. Якщо раніше для того, щоб відкрити Word, ви створювали новий документ або шукали його в меню «Пуск», то тепер це в минулому. Натисніть комбінацію клавіш Windows R і введіть у вікні winword. Якщо ви не користуєтеся командним рядком для інших команд, то наступного разу, коли ви натиснете Windows R, команда для запуску Word автоматично завантажиться і вам залишиться лише натиснути Enter

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *