Сади Лонгвуда (Longwood Gardens), Філадельфія, США

Сади Лонгвуда (Longwood Gardens) – американська архітектурно-садові пам’ятка, яку по праву називають гідною відповіддю знаменитим європейським садам.  Вона знаходиться біля містечка Кенет-Сквер, поблизу Філадельфії. Загальна площа зайнята садами – 480 га, найкрасивіші декоративні дерева і чагарники, різноманітні за формою квітники, фонтани, штучні водойми, оранжерея, лабіринти, навіть театр для проведення свят та концертів.

sadyi_longvuda-11

sady-longvuda

sady-longvuda-3Почали будівництво та провели перші насадження в садах Лонгвуда в 1798 році брати Пірс. Саме вони створили колекцію дерев і декоративних чагарників в парку пірс. З 1906 року володіннями сім’ї Пірс зацікавився П’єр Дюпон. Він викупив сади Лонгвуда, і завдяки йому, садовий і парковий унікальний ансамбль придбав планування, якою можна милуватися сьогодні, посаджені ним рослини збереглися теж. У садах побудований театр з відкритою сценою. Домашню консерваторію і кімнати для музикування Дюпон зробив в чарівному зимовому саду з органом. У садах він спорудив таємні фонтани, що б’ють струменями води в любующіхся красотами пейзажів гостей.

sady-longvuda-4

sady-longvuda-5

sady-longvuda-9

sady-longvuda-6

sady-longvuda-7П’єр Дюпон наприкінці життя вирішив передати в суспільне користування сади Лонгвуда. Після його смерті, сади відійшли державі і охороняються як архітектурно-садові унікальна пам’ятка штату. Її відвідують тисячі людей, туристів і мандрівників з різних країн, охочих помилуватися архітектурними будівлями живописними пейзажами. Сади Лонгвуда в порядку підтримують члени громадської організації, шістсот студентів, робітників і волонтерів.sady-longvuda-

sady-longvuda-09

sady-longvuda-1

sady-longvuda-8

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *