Озеро Кезеной-Ам – рай для рибалок

Високогірне озеро Кезеной-Ам – найбільше озеро Північного Кавказу, розташоване на кордоні Чеченської Республіки (Чеберлоєвський р-н) і Дагестану (Ботліхський р-н).
ozero_kazenoj_am1

ozero_kazenoj_am3Водоймище утворилося в результаті перекриття (загати) долини двох малих річок – Харсум і Кауха. Обвал, який перекрив долину, стався з південного схилу хребта Кашкерлам, нижче від злиття цих річок. Причиною, швидше за все, став землетрус.
Озеро живиться річками і струмками, які впадають у нього, а також там є ключі (джерела), які б’ють у самій улоговині. Поверхневих стоків озеро не має, але воно, очевидно, має підземні стоки через навколишні вапнякові породи.ozero_kazenoj_am2 Улоговина озера має круті схили і плоске дно. Глибина озера досягає мінімум 74 метрів, проте є западини, точна глибина яких досі не зафіксована. Протяжність озера з півночі на південь – 2 км, а із заходу на схід – 2,7 км. Максимальна ширина – 735 м. Довжина берегової лінії – 10 км. Рівень води в озері змінюється залежно від кількості опадів. Вода в озері холодна, влітку температура на поверхні не піднімається вище 17-18°С. Температура води в нижніх шарах – приблизно 7-8°С.

ozero_kazenoj_am5 Взимку озеро замерзає, товщина льоду в окремі роки досягала 70-80 сантиметрів.
Зручне розташування озера в улоговині перешкоджає виникненню хвиль. Озеро славиться особливим видом форелі з яскравим забарвленням – на темних боках червоні плями.ozero_kazenoj_am4

You may also like...

1 Response

  1. Турист сказав:

    Необъяснимо красивые фото. Сначала я думала, что это Северная Америка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *