Акведук Понткісіллте (Pontcysyllte Aqueduct), Велика Британія

Побувавши у Великій Британії, не можна не відвідати унікальний акведук Понткісіллте. Ця споруда хоч зовні і подібна на міст, але призначена спеціально для води. Це невелика складова водовідведення. Акведук Понткісіллте вважається одним із найдовших у всьому світі.

akveduk-pontkisillte-3

akveduk-pontkisillte-2

akveduk-pontkisillte-5Він знаходиться в Уельсі над річкою Ді. Висота цієї споруди досягає 38 м, а от довжина – трохи більше 300 м. Побудували цей потужний акведук ще 200 років тому. Дивно, але він діє і по цей час, і щороку через нього проходить приблизно 15 000 човнів.
akveduk-pontkisillte-1

akveduk-pontkisillte-6

akveduk-pontkisillte-7Будівництво цієї масштабної споруди почалося ще у далекому 1795 році. Автором проекту став інженер Томас Телфорд. Проте мало хто вірив у те, що реалізувати його буде можливо. Офіційно відкрили акведук вже в 1805 році, витративши на будівництво трохи більше 47 000 фунтів стерлінгів. Довгий час споруда мала назву «Міст З’єднання».
akveduk-pontkisillte-8

akveduk-pontkisillte-9І тільки вже зовсім недавно акведук отримав назву Понткісіллте. Сьогодні цей дивовижний витвір занесений до списку ЮНЕСКО, як один із найбільших об’єктів світу. Водовідвід – це не ли функціонуюча споруда, але і дуже красивий акведук. Він ідеально вписався в навколишній пейзаж, а той вид, що відкривається безпосередньо з нього, просто заворожує і захоплює дух.akveduk-pontkisillte

akveduk-pontkisillte-

akveduk-pontkisillte--

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *