Історія поняття “Відмивання грошей”

Ми часто вживаємо різні поняття, проте не завжди замислюємося, а як воно виникло і звідки походить. Ось зокрема поняття “відмивати гроші”? А виникло воно у США, у Чикаго , під час розгулу гангстерів під проводом славнозвісного Аль Капоне.
Оскільки Аль Капоне важко було витрачати здобуті нечесним шляхом гроші під пильною увагою спецслужб, то він надумав створити величезну мережу пралень, які надавали послуги за дуже низькими цінами. Спецслужбам було важко простежити справжню кількість клієнтів, тому доходи від такої діяльності можна було писати практично будь-які. Звідси й пішов вислів «відмивати гроші».
З цієї ж причини в США прийнято прати білизну не вдома, а в пральнях, оскільки їх кількість залишилася чималою, а ціни невисокими.
Коротенька довідка:
Альфонсо Габріель «Великий Аль» Капоне (італ. Alphonso Gabriel “Great Al” Capone; 17 січня 1899 – 25 грудня 1947) – американський гангстер, який діяв у 1920-1930-х роках на території Чикаго. Під прикриттям меблевого бізнесу займався бутлегерством, гральним бізнесом і сутенерством. Яскравий представник організованої злочинності США, яка зародилася та існувала там під впливом італійської мафії.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *