Хто придумав свято – день чаю?

Щороку 15 грудня в усіх країнах, які є провідними виробниками чаю, відзначається Міжнародний день чаю (International Tea Day). Це свято вигадали, щоб привернути увагу громадян та урядів до проблем продажу чаю, взаємозв’язку між продажем чаю і положенням працівників чайних виробництв, невеликих виробників і споживачів. Ну і, звісно ж, задля популяризації цього напою.
Рішення відзначати Міжнародний день чаю 15 грудня було прийнято після Світового громадського форуму (World Social Forum), що проходив у 2004 році в Мумбаї (Mumbai, Індія) і в 2005 році в Порто Аллегрі (Porte Allegre, Бразилія). У цей день було оприлюднено Світову Декларацію Прав працівників чайної індустрії.
Міжнародний день чаю в основному відзначають країни, в економіці яких стаття про виробництво чаю займає одне з головних місць – це Індія, Шрі Ланка, Бангладеш, Непал, Китай, В’єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда, Танзанія.
Вважається, що чай, як напій, відкрив другий імператор Китаю Шен Нунг (Shen Nung) приблизно в 2737 році до н.е., коли імператор опустив листочки чайного дерева в чашку з гарячою водою. Чи можливо уявити, що зараз ми п’ємо той самий чай, який куштував і китайський імператор майже п’ять тисячоліть тому!
У 400-600 роках н.е. в Китаї значно зріс інтерес до чаю, як до лікувального напою, у зв’язку з чим розвиваються процеси культивації чаю. У Європі та Росії чай став відомий з першої половини XVII ст. А однією з найзнаменитіших подій у сучасній історії чаю вважається “Бостонське чаювання”, яке відбулося 16 грудня 1773 року, коли американські колоністи викинули в гавань Бостона ящики з чаєм в знак протесту проти введеного Великобританією податку на чай.
Нині багато любителів чаю крім “заварки” додають до напою цибулю, імбир, спеції або часточки апельсина.
Деякі народи варять чай на молоці …
Багато країн мають свої традиції чаювання, але незмінно одне – чай ​​і надалі залишається одним із найулюбленіших напоїв на землі. Свято наразі, хоч і не є поки офіційним, широко відзначається у деяких країнах (в основному це країни азії).

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *