Сад Мажореля (Jardin Majorelle), Марокко

У містечку Марракеш, який знаходиться в Марокко, є прекрасний і незвичайний сад, який отримав назву від імені свого засновника Жака Мажореля. Ще в 1924 році цей художник купив невеличку ділянку землі, на якій і побудував затишну віллу.

sad-mazhorelya-_2

sad-mazhorelya-_21

sad-mazhorelya-1

sad-mazhorelya-2Він самостійно розписав і оздобив інтер’єри свого будинку. А навколо вілли розбив величезний сад із рідкісними на ті часи рослинами. Мажорель особливо захоплювався наукою ботанікою. Він сам дуже багато подорожував, їздив в експедиції і часто просто їх спонсорував. Але з кожної такої поїздки він обов’язково привозив незвичайні і цінні рослини. Збираючи своєрідну колекцію, він обмінювався рідкісними екземплярами з людьми, які також захоплювалися таким збиранням.
sad-mazhorelya-3

sad-mazhorelya-4

sad-mazhorelya-5

sad-mazhorelya-7У 1955 році цей сад було відкрито для всіх охочих його відвідати. Після смерті художника вся територія парку занепала. Віллу хотіли навіть знести. Однак у 1980 році всю цю територію викупив знаменитий кутюр’є Ів Сен-Лоран.
sad-mazhorelya-8

sad-mazhorelya-9

sad-mazhorelya-10Сьогодні садок-студія перетворився на музей мистецтва. Тут виставлено і полотна художника, і колекції самого модельєра. Територію парку відкрито для туристів щодня, тут навіть проводяться екскурсії, під час яких розповідають про всі рослини, яких тут нараховується більше 400 видів.sad-mazhorelya-11

sad-mazhorelya-12

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *