Міні-скульптури – пам’ятки, за якими впізнають Ужгород

Ужгород — невеличке проте доволі гостинне містечко з атмосферою Старої Європи! Це найменший, найвіддаленіший і найзатишніший обласний центр України, яке часто ще називають столицею Закарпаття. Місто з багатою і цікавою історією. Тут змішалися різні релігії та національності. Місто увібрало в себе угорську, австрійську, чеську, а в останні роки ще й українську культури. Українським місто стало лише в 1945 році, до цього часу воно входило до складу Чехословаччини, а до 1919 року належало Австро-Угорщині.
Ужгород зачаровує з першого погляду: тут можна поринути в алею сакур, прогулятися найдовшою в Європі липовою алеєю на набережній уздовж річки Уж, відвідати середньовічний замок, закарпатський музей народної архітектури, загадкову Горянську ротонду, врешті попити запашної кави у затишній кав’ярні.
Мандрівників зазвичай приваблюють затишні вулички з бруківкою і ліхтарями, величні храми, скансен, парки і скверики, а також фестивалі і ярмарки, зокрема вина та сиру. Ужгород — місто, де хочеться ходити пішки, гуляти і насолоджуватись чудовою атмосферою старовинного європейського міста. Це єдиний обласний центр України, в якому зовсім немає електротранспорту.
А ще в Ужгороді є своя цікава туристична родзинка — бронзові міні-скульптурки. Це чудові маленькі пам’ятники, присвячені цікавим історичним постатям, персонажам чи міфічним героям. Автором бронзових міні-скульптур є сучасний ужгородський скульптор Михайло Колодка.
Насолоджуючись прогулянкою містом у найнесподіваніших місцях можна натрапити на Бравого вояка Швейка, Моцарта, Статую Свободи, Ференца Ліста, художника Глюка, Джона Лорда з гурту Deep Purple, скульптурки їжачків та багато інших цікавинок. Колекція міських бронзових мініатюр постійно поповнюється новими скульптурами.

uzh1Ференц Ліст

uzh2Енді Уорхол

uzh3Бравий ШвейкДжона Лорда з гурту Deep Purple

uzh5Художник Глюк

uzh6Міні-статуя Свободи (їй ужгородці постійно придумують різні вбрання)

uzh7Сім’я їжачків

uzh8Пароплав “Карпатія”

uzh9Арабський мандрівник Мухаммед аль-Ідрісі

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *