Уоррен Баффетт: кілька слушних порад “як сати багатим”?

Уоррен Баффет – геніальний бізнесмен, інвестор і мудрий політик. Його висловлювання, промови, слова і думки – все заслуговує на увагу і детального аналізу. Свої минулий статті я будував таким чином, щоб дати вам тлумачення найцікавіших висловлювань, розкрити їх суть і призначення. Сьогодні ж відійду від подібної практики, адже цитати від Баффетта кожен може сприйняти так, як йому потрібно в даний момент, а моє тлумачення може відвести Вас від істинного сенсу.
Всесвітньвідомий американський інвестор Уоррен Баффетт ділиться власним досвідом з охочими розбагатіти. Ось зокрема його кілька  слушних порад
1. Реінвестуй доходи
Коли ти заробляєш перші великі гроші, у тебе з’являється спокуса їх витратити. Не роби цього. Краще вклади їх у справу, яка здасться тобі прибутковою. Я зрозумів це рано, ще навчаючись у старших класах. Ми з приятелем купили старий автомат для гри в пінбол і встановили його в перукарні. Виручені гроші ми не витратили, як учинили б на нашому місці звичайні підлітки, а стали купувати інші автомати. До 26 років у мене було вже $ 174000, що на сучасні гроші дорівнює $ 1,4 млн.
2. Будь готовий відрізнятися
Не приймай рішення, покладаючись на те, що говорять інші. Коли я почав керувати грошима, зібравши з декількох інвесторів $ 100000, мене називали диваком і передрікали повний провал. Але 14 років потому я закрив партнерство, і воно коштувало понад $ 100 мільйонів. Для мене ринок – це всього лише те, що роблять всі інші. Щоб бути вище ринку, необхідно вимірювати себе за своєю внутрішньою шкалою, судити себе за своїми власними стандартами, а не суспільними.
3. Не “смокчи великий палець”
Заздалегідь збирай всю інформацію, швидко приймай рішення і дотримуйся його. Непотрібне сидіння й обдумування я називаю “смоктанням великого пальця”. Коли мені пропонують увійти в справу або інвестувати гроші, я запитую, скільки це буде коштувати, що я з цього матиму, – і практично відразу кажу своє рішення.
4. Домовляйся про все на березі
Усі спірні питання, особливо грошові, треба вирішити до старту. Я отримав цей гіркий урок ще до бізнесу з ігровими автоматами. Дідусь найняв мене і мого товариша навести порядок у своєму магазині. Ми протягом п’яти годин тягали важкі ящики, а коли закінчили, дід дав нам 90 центів на двох. Я був вражений такою несправедливістю.
5. У бізнесі немає дрібниць
Я щиро захоплювався своїм приятелем, який додумався пофарбувати лише ту стіну офісу, яка виходила на дорогу, і таким чином заощадив на фарбі. Вчися економити на дрібницях, це набагато збільшить твої доходи.
6. Живи за коштами
Не залазь у борги. Життя в кредит ще нікого не зробила мільйонером. Я жодного разу за все своє життя не позичав грошей, а намагався завжди спочатку заробити, а потім обійтися тим, що є. Моя порада боржнику – торгуйся з кредиторами, щоб заплатити, скільки можеш. А коли закриєш борги, працюй над тим, щоб зібрати хоча б невелику суму, яку можна пустити в справу.
7. Будь наполегливий
Завзятістю і наполегливістю з меншим капіталом можна досягти більшого, ніж більш забезпечений суперник. У 1983 році я купив компанію лише тому, що мені сподобалося, як веде справу її засновниця, іммігрантка з Росії. З господині маленького магазинчика вона перетворилася на справжню легенду галузі, відкривши мережу меблевих магазинів по всій Америці.
8. Вчасно виходь з гри
Будучи підлітком, я потрапив на скачки, поставив один раз і програв. Щоб відшкодувати втрату, я поставив знову і знову програв. Це був тижневий заробіток. Але я знайшов у собі сили піти і більше ніколи не повторював цієї помилки.
9. Оцінюй ризики
У 1995 році, роботодавця мого сина, ФБР звинуватила у фіксуванні цін. Я порадив йому уявити собі найгірший і найкращий сценарії компанії. Він швидко зрозумів, що ризики набагато переважають будь-які потенційні вигоди і пішов на наступний день. Задавай собі питання “Що потім?” – Це допоможе представити всі можливі наслідки і зробити правильний вибір.
10. З’ясуй, у чому сенс успіху
Незважаючи на свій стан, я ніколи не вимірюю успіх у доларах. Доживши до солідного віку, я зрозумів – успіх у житті вимірюється не грошима, а кількістю людей, яких ти любиш, і які люблять тебе.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *