Коли і де почали виготовляти вино?

Найдревніше вино у Європі зробили 6500 років тому в Кавале.
Найперші винороби в Європі проживали в одному з найдавніших поселень недалеко від містечка Кавали в період 4400-4200 рр. до нашої ери.
Грецькі та французькі археологи під час розкопок виявили велику кількість розчавлених виноградин. У судинах, знайдених поруч із ними, були макуха і виноградний сік.
Учені проводять додаткові дослідження і сподіваються, що виявлені сліди хімічних сполук дадуть можливість визначити вид виробленого вина. Проте вже відомо, що йдеться про домашнє виробництво, оскільки виноробні тоді ще не існували. vyno_854576Зважаючи на вид насінин (короткі і товсті), археологи дійшли висновку, що в цьому районі вирощували дикий сорт винограду, однак вони все ще не можуть з точністю визначити його колір і розмір.
Крім винограду на місці стародавнього поселення були знайдені пшениця і льон, який міг використовуватися для виробництва рослинної олії. Судячи з кількості знайдених плодів і зерна, вчені припускають, що поселення було зруйноване восени, коли весь урожай було зібрано і розміщено на зберігання.
А ось найстаріше на планеті вино зберігається в бочці в підвалі старовинної міської лікарні в Страсбурзі. Воно було зроблено в 1472 році і не має назви.vynoЗа весь цей час його пробували всього лише тричі. Перший раз у 1876 році, коли відзначали укладення договору між Страсбургом і Цюріхом. Другий – у 1718 році, коли святкували відкриття нової будівлі після пожежі, і третій у 1944-му після звільнення міста від німців військами генерала Леклерка Філіппа.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *