– А що їм говорити? Вони самі прекрасно розуміють, що повинні робити

Головний тренер збірної України Михайло Фоменко у флеш-інтерв’ю підбив підсумки першого матчу проти Словенії, який завершився з комфортним рахунком — 2:0.
– Перший тайм нашого двоматчевого протистояння відіграли, тепер треба готуватися до другого. Він буде вирішальним, основним.
– Сьогодні Ви довірили Селезньову місце в основі і він забитим м’ячем підтвердив правильність вашого вибору.
– Це його робота. Він нападник. Я за нього, звісно ж радий. Адже він давно не забивав за збірну, якщо не враховувати голи з пенальті. Дай Бог, щоб він так продовжував і надалі.
– У другій половині першого тайму був момент, коли Ви піднялися зі свого місце і почали активно давати вказівки своїм підопічним від бровки. Що розладналося в грі команди в цьому відрізку матчу?
– Це природний процес. Хлопці, забивши перший гол, напевно, трішки розслабилися, стали припускатися помилок. Добре, що суперник ними не скористався. Після перерви вже ніби все було нормально, хлопці старалися не допускати таких помилок, які мали місце в першому таймі.
– Та й Хачеріді після перерви теж заспокоївся …
– Пора вже брати емоції під контроль: вони повинні допомагати творити, а не руйнувати.
– Кадрові проблеми, які мали місце перед сьогоднішнім матчем, позаду. Тепер у вас буде головний біль у плані визначення складу на матч-відповідь?
– До цієї гри час ще є. Крім того, у нас будуть тренування, та й лікарі дадуть інформацію щодо стану футболістів після сьогоднішнього матчу. Так що час для визначення складу на поєдинок у відповідь ще є.
– Після другого гола все йшло і до третього. Є розчарування, що цього так і не сталося?
– Дуже шкода, звісно. Моменти створювалися, але реалізація підводить…
– А ось гол словенців наприкінці зустрічі міг відчутно змінити ситуацію в двоматчевому протистоянні …
– Природно. Переживали не тільки ми, а й хлопці. Вони намагалися щоб цього не сталося, і зуміли зберегти свої ворота в недоторканності.
– Що скажете команді перед матчем?
– А що їм говорити? Вони самі прекрасно розуміють, що повинні робити.

fomenko1А також головний тренер збірної України прокоментував перемогу своїх підопічних у матчі зі Словенією на прес-конференції.
– Михайле Івановичу, ви б погодилися вчора на 2:0?
– Такий результат не може не задовольнити. Інша справа, що в першому таймі ми припустилися декількох помилок. На щастя, суперник нас не покарав за них. Другий тайм ми провели вже краще. Я розумію хлопців – з хвилюванням іноді важко впоратися, але потрібно з першої і до останньої хвилини дотримуватися принципів побудови гри. Звісно, результатом ми задоволені.
Було тривожно в першому таймі після обрізок Хачеріді та Гармаша. Що ви підказували хлопцям біля бровки?
– Коли тренер робить установку, футболісти повинні її виконувати. Коли щось виконується не так, йдуть підказки. Звичайно, емоції у тренерського штабу теж зашкалюють. Сподіваюся, вони більше не будуть повторювати ці індивідуальні помилки.
– Два роки тому був такий самий результат, але у матчі все склалося не на нашу користь. Донесете хлопцям, що історія може повторитися? Друге питання: ви задоволені грою?
– Справа в тому, що ні тренери, ні гравці не бувають на 100% задоволені грою. У кожному матчі бувають і звичайні, і грубі помилки. Щодо першого питання, ми вже набули певного досвіду. Розсудливі люди зроблять висновки з французького уроку. Звісно, ми скажемо хлопцям, що сьогодні було зроблено лише перший крок.
– Можете прокоментувати суддівство?
– Я завжди був прихильником того, що увагу потрібно звертати на те, що ти можеш виправити. Суддівство ми виправити не можемо, тому задовольняємося тим, що є.
– Чи переживаєте через теракти у Франції, які можуть позначитися на проведенні Євро-2016? Як ви використовуєте досвід виїзної поразки від збірної Франції?
– Як кажуть, знав би прикуп, жив би в Одесі. Я сподіваюся, що у Франції все буде добре. Потрібно пам’ятати, що трапилося тоді. Я не думаю, що результат матчу з Францією обрадував наших хлопців. Ми вважаємо, що тоді свою роль зіграв брак досвіду, а також відсутність рівноцінної заміни для половини складу. Ми отримали урок, тому повинні зробити висновки.
– Михайле Івановичу, розкажіть про плани збірної?
– Після кожної гри хлопці засинають під ранок, тому ми вирішили заощадити час і сьогодні вилетіти в Словенію. У Марібор хлопці прилетять готовими до відновлювальної роботи. Ми хочемо, щоб у нас було більше робочого часу.
– Мені здається, що в Словенії ми будемо більше боротися з симуляціями, ніж з майстерністю господарів. Було помітно, що сьогодні ваші підопічні велися на провокації суперника …
– Це черговий досвід. Ми вже тисячу разів говорили, що емоції повинні тільки нам допомагати, щоб вкладені здоров’я і робота не пройшли даром. Ми даємо достатньо інформації хлопцям з цього приводу.
– Що ви можете побажати української футбольної громадськості, щоб не повторився урок дворічної давності?
– Бажаю, щоб результат виїзного матчу дозволив нам вийти у фінальну частину чемпіонату Європи. Ми не можемо хвалитися великим досвідом участі на таких турнірах. Головне, щоб емоції допомагали справі. Ми постараємося донести до хлопців, щоб наші помилки більше не повторювалися.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *