Весільні традиції народів світу

Кожен народ і нація вирізняються своїми самобутністю, характерним для нього колоритом, а тим паче традиціями, звичаями і ритуальними обрядами. І все це стає ще цікавіше, коли мова заходить про весільні традиції.
Австрія. Крім фати голову нареченої прикрашала квітка, що символізує життя — мирт.
Великобританія. Наречена під’їжджала до костелу разом зі своїм кортежем. Потім шикувалися так: маленька дівчинка, наречена, гості. Дівчинці у вінчальній сукні відводилося завдання розкидати пелюстки квітів по ходу процесії, щоб наречена жила в щасті, любові і ласці.vesillia_tradytcii Венесуела. Наречений запитує дозволу на весілля у хрещеного батька нареченої, хрещений має благословити молодих на щасливе сімейне життя.
Перерва між церемонією укладення цивільного шлюбу і вінчанням становить два тижні, причому остання проходить масштабніше і яскравіше. У кінці вечора молодята повинні акуратно втекти, якщо ніхто не помітить — попереду у них щасливе життя! Загалом у Венесуелі, як і в більшості країн першого світу, весілля відрізняються залежності від матеріального стану людей.
Німеччина. Напередодні весілля у нареченої збираються друзі, які б’ють об поріг будинку тарілки, заклинаючи подругу на удачу в житті. Наречена все вимітає до останнього осколка, в надії на те, що це було останнє, що розбилося в її житті. vesillia_tradytcii_1 Після вінчання в церкві свідок викрадає молоду, відводить її в паб, пивну, де напуває пивом в очікуванні нареченого. Наречений знаходить і оплачує рахунок у пивниці.
Індія. Дівчатам дозволено виходити заміж не раніше, ніж у 16 років, а хлопці можуть одружуватися вже в 5-6-річному віці. На саму церемонію одруження наречену збирають за всіма звичаями і традиціями.
Після закінчення церемонії одружений родич (це має бути особа чоловічої статі) обсипає голови молодят пелюстками різних кольорів, це має захистити їх від нечистих сил. У цих цілях крутять над головою нареченого і нареченої кокосові горіхи. vesele_india Ірландія. Напередодні весілля наречена самостійно укладає собі волосся, що зміцнює і дає їй додаткову жіночу силу. А ось медовий місяць прийнято проводити далеко від міської суєти – у тиші і глушині. Іран. Наречений повинен віддати за наречену калим — «махра», «Джахіз», рідше «кабін» по фарсі, найчастіше це частина нерухомості або кілька кілограмів золота. На весіллі виділяється стіл для обдаровування, на якому також лежить Коран і солодощі-частування.
Законодавчо дозволено мати 4-х дружин, але лише з дозволу першої дружини, а також за умови створення рівних умов для всіх дружин. Ще за весільними традиціями персів в Ірані прийнято розписувати собі руки і ноги хною, тому тут приділяється особлива увага техніці розпису й орнаменту, наприклад, на ногах.
Іспанія. У цій країні у весільному букеті мають обов’язково бути помаранчеві кольори. Такі ж квітки можуть бути у весільній зачісці. Наречений підносить своїй обраниці 13 монет, що символізує бажання вічної турботи і підтримки.

vesillia_tradytcii_avstria Італія. Двері костелу, в якому буде проводитися вінчання, прикрашають шовковими стрічками — що символізує непорушність міцних шлюбних зв’язків. Узагалі італійці яскраві, імпульсивні й екстраординарні в усьому, навіть у своїх весільних перевагах.
Щодо міста Венеції, то її мешканці змушені підлаштовувати весільні торжества під особливості природно-географічних умов.
Китай. У країні піднебесся червоний колір символізує любов, щастя і радість, тому весільне плаття нареченої найчастіше саме червоного кольору, як і інша весільна атрибутика. Тамада відрізняється надзвичайною жвавістю і балакучістю. А торт розрізають знизу вгору — що символізує сходження молодять до вершини щастя.vesillia_tradytcii_china Кенія. Перед весіллям руки і нігті нареченої розфарбовують чорно-червоними візерунками, які тримаються до року.
Саме весілля проводиться лише після того, як дівчина чекає дитину. Так само в країні досить популярні «пробні», тобто «цивільні» шлюби. Цікаво й те, що за традицією чоловік зобов’язувався в перший місяць сімейного життя одягатися в жіночий одяг, щоб краще зрозуміти і відчути, як воно бути жінкою.
Марокко. Весільна церемонія може тривати до 7 днів. Напередодні наречена приймає молочну ванну. Також наречена підійшовши до будинку майбутнього чоловіка, повинна тричі обійти його.
Мексика. Тут за організацію всього весільного торжества відповідають хресні батьки, крім того, вони є і спонсорами весілля. Під час першого танцю молодят гості утворюють хоровод у вигляді серця.
Ще однією цікавою мексиканською традицією є надягання масок смерті і зображення жениха і нареченої, причому все це потрібно робити на ходулях!
Нідерланди. Урочисте весільне гуляння проводиться до офіційної, тобто церковної, церемонії. У меню обов’язково мають бути вино з прянощами «Сльози нареченої» і цукерки «цукор нареченої».vesillia_tradytcii_2 Нігерія. Перед весіллям дівчата набирають вагу, поправляються, щоб від неї не відмовилися наречений та його рідня.
Норвегія. У день церковної церемонії молодята разом із гостями по обидві сторони будинку висаджують маленькі саджанці ялинок.
ОАЕ, Сирія, Ліван. Перед весіллям у будинку нареченої проводять дівич-вечір, на якому молодій хною розфарбовують руки рослинним орнаментом. На голову нареченої надягають найкращі і найбагатші шовки, розкішні тканини. Усе це обов’язково має відбуватися перед спеціальним дзеркалом, яке принесе нареченій щастя в подружньому житті.vesillia_tradytcii_3 У день весілля в будинку молодих збираються гості: дівчата — в жіночій частині, а чоловіки — в чоловічій частині будинку. Наречена в цей день заходить в чоловічу частину будинку і пригощає гостей солодощами.
ПАР. Щоб молоді були щасливі, батьки повинні принести вогонь зі своїх будинків і запалити вогнище в будинку молодих.
Пакистан. Тут навіть на бідне весілля зберається величезна кількість гостей. Причому розподіляються вони по кімнатах за статевою ознакою.
Тибет. Кожен гість повинен благословити нареченого з нареченою і при цьому пов’язати шарфик на шию. Природно, що весілля — найкращий привід одягтися в свої національні костюми.
Також тут жінці дозволено мати двох чоловіків. Ну, і звісно, без святкової ходи в такий день не обійтися!
Таїланд. За народною традицією під час весілля молодят увивають гірляндами. Вони сідають на коліна навпроти старійшини роду, тримаючись за руки. Старійшина роду опускає руки молодих у воду і проголошує їх чоловіком і дружиною.vesillia_tradytcii_thailand
Фінляндія. Наряд нареченої має обов’язково містити такий елемент як золота корона. Опісля нареченій зав’язують очі, а самі веселяться і танцюють. У цей час наречена має надіти на будь-кого золоту корону, а на ту дівчину, яку вибрала наречена, за повір’ям, незабаром очікують сімейні зміни!
Чехія. У день одруження друзі нареченого і нареченої непомітно вибирають місце під дерево. Його садять і прикрашають різними стрічками, яке має стати хранителем їхнього кохання.
Чилі. Під час заручин наречені надягають один одному обручки на праву руку. І лише після церемонії одруження кільця надівають на ліву руку.vesillia_tradytcii_obruchka1 Швейцарія. За народними традиціями і прикметами, для багатства й удачі молоді садять сосну. Після клятви наречена має спалити свій вінок.
Японія. За традиціями народу країни вранішнього сонця, наречена протягом весільного торжества має змінити хоча б три наряди: національне біле кімоно, червоне кімоно, типовий європейський наряд.
На голову нареченій надягають косинку трикутної форми, щоб сховати «роги ревнощів», якими наділена кожна з представниць прекрасної половини людства.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *