Басейн Гамільтона

Сьогодні Басейн Гамільтона – одне з найпопулярніших водоймищ природного походження в США. Воно має не лише дивовижний зовнішній вигляд, а і найчистіші нефритові води у цьому невеликому озерці.

Колись на цьому місці була звичайна печера, вирубана в скелі підземною річкою, але час вирішив привнести деякі зміни в її зовнішній вигляд – багато тисяч років тому ерозія зруйнувала звід і підземна річка вперше побачила сонячне світло.
Водойма є ключовою частиною Гамільтонского заповідника, що займає в цілому всього 232 акри.

basein_gamilton

basein_gamilton_1Ті, хто приїжджають сюди вперше, спочатку вражено завмирають на місці, заворожені неземною красою нефритового басейну під багатошаровим вапняковим напівкуполом із величезними сталактитами і невеликим 15-метровим водоспадом, який спадає із самого верху.
basein_gamilton_2

basein_gamilton_3Стеля, стіни і прибережні кручі вкриті товстим шаром моху, що надає цьому дивовижному місцю ще більш дикого і незайманого вигляду, хоча через наплив туристів уся ця краса поступово меркне …
Радує одне – стан води в природному басейні регулярно перевіряється і в разі надмірного забруднення заповідник тимчасово закривають від відвідування.
basein_gamilton_4Неподалік облаштовано невелику автостоянку зі столиками для пікніка та туалетами. Це зроблено спеціально, щоб люди не смітили біля самого басейну.
basein_gamilton_5Крім того, оскільки Басейн Гамільтона є частиною заповідника, тут, як і в будь-якому іншому заповіднику, заборонений вилов риби, приготування їжі на багатті й узагалі його розпалювання, катання на велосипедах, кемпінг, а також вигул собак або інших домашніх тварин.
На жаль, такі обмеження тут діяли не завжди – з 1960-х років, коли почалося масове відвідування басейну, і до 80-х не було взагалі майже ніяких обмежень, через що це місце сильно постраждало.
basein_gamilton_6

Лише в 1985 році влада округу Тревіс схаменулася і викупила ці 232 акри землі. Поступово було відновлена ця крихка екосистема. Тільки завдяки агресивному плану землеустрою сьогодні можемо спостерігати пишні папоротеві зарості навколо басейну Гамільтона та інші природні “прикраси”, які ще трохи більше 20-ти років тому опинилися на межі зникнення. За заповідником досі копітко спостерігають і доглядають.basein_gamilton_7

basein_gamilton_8

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *