Чому потрібно бути, як олівець…

Малюк дивився, як бабуся писала листа, і запитав:
– Ти пишеш про мене?
Бабуся перестала писати, посміхнулася і каже онукові:
– Ти вгадав, я пишу про тебе. Але важливіше не те, що я пишу, а те, про що я пишу. Я хотіла б, щоб ти, коли виростеш, став таким, як цей олівець …
Малюк почав розглядати олівець із цікавістю, але не помітив нічого особливого.
– Він такий самий, як і всі інші олівці!
– Все залежить від того, як дивитися на речі. Цей олівець наділений п’ятьма якостями, які необхідні тобі, якщо ти хочеш прожити життя у гармонії з усім світом.
По-перше: ти можеш бути генієм, але ніколи не повинен забувати про існування руки, яка спрямовує і направляє. Ми називаємо цю руку Вищою силою. Довіряй цій силі і вчися відчувати її.
По-друге: щоб писати, мені доводиться заточувати олівець. Ця операція трохи болюча для нього, але зате після цього олівець пише тонше. Отже, вмій терпіти біль, пам’ятаючи, що вона облагороджує тебе.
По-третє: якщо використовувати олівець, завжди можна стерти гумкою те, що вважаєш помилковим. Запам’ятай, що виправляти себе – не завжди погано. Часто це єдиний спосіб утриматися на вірному шляху.
По-четверте: в олівці значення має не дерево, з якого він зроблений і не його форма, а графіт, що знаходиться всередині. Тому завжди думай про те, що відбувається всередині тебе.
І нарешті, по-п’яте: олівець завжди залишає за собою слід. Так само і ти залишаєш після себе сліди своїми вчинками і тому обмірковуй кожен свій крок, – закінчила бабуся.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *