Мгінго – найбільш густонаселений острів у світі

Острів Мгінго розташовується на озері Вікторія в Африці. Його площа близько 1,8 тис. кв. м, і на ньому в халупах проживає 131 житель. Ці люди організували «сенатську республіку», живуть ловом риби і не допускають у своє співтовариство чужинців. Острів є спірною територією між Кенією та Угандою.
Eyewitness: Migingo Island, Kenya Острів Мгінго був заселений тільки в 1991 році. Тоді двоє кенійських рибалок Далмас Тембо і Дордже Кібебе наважилися висадитися на ньому. Перш ніж відправитися на Мгінго, вони провели обряд вигнання злих духів – серед африканців, які живуть навколо озера Вікторія, існувало повір’я, що острів є домом злого духа Калельо. Старий чаклун вигнав його. Тембо потім признавався, що за цей обряд їм довелося віддати 300 кг риби.mgingo3 Після цього до двох відважних рибалок приєдналися близько 60 африканців з Кенії, Уганди і Танзанії. Одним з їхніх мотивів заселення на Мгінго була не лише можливість гарного улову, а й створення власної «держави», комуни, де б не було нерівності і зла. До 2009 року населення Мгінго досягло 131 особи, і після цього «почесні сенатори», першопоселенці Тембо і Кібебе прийняли рішення більше нікого не приймати в комуну.
Основний уловом тут є нільський окунь, за тиждень сім’я може заробити до 200-250 дол. – це середній заробіток африканців за 2-3 місяці в сусідніх країнах.

Fischer verkaufen ihren Fang direkt auf dem Wasser an ZwischenhЉndler weiter.

Зберігати самостійність «державі» Мгінго дозволяє те, що острів є спірним між Кенією та Угандою – ні та, ні інша країна не можуть включити його до складу своєї території, а тому вони закривають очі на цих рибалок.
Протягом останніх 20-ти років обидві країни 9 разів вступали в збройні конфлікти через Мгінго. Спочатку берегова охорона і Кенії, і Уганди ламала човни рибалок, рвала їх сіті та навіть застрелила 6 чоловік. Але потім обидві країни прийшли до угоди, що комуна повинна виплачувати податок і тим, і іншим.mgingo5 У підсумку податок, який йде і Кенії, і Уганді становить близько 25% від заробітку рибалок. Ще 10% заробітку йде на утримання апарату і сил самооборони комуни. Тобто жителі Мгінго змушені розплачуватися за свою свободу віддаючи 60% заробленого. Але навіть 40% заробітку, що залишається, дають їм змогу в рази краще жити, ніж інші сусіди по озеру Вікторія.mgingo6На цьому острівці є п’ять барів, салон краси, аптека, а також кілька готелів і чотири публічні будинки – чоловіки зайняті ловом риби, а їх дружини і родички підробляють тілом. За правилами комуни Мгінго, чужа людина тут не може перебувати більше доби.mgingo7 Керують комуною довічно два «почесних сенатори» Тембо і Кібебе – її батьки-засновники, а також ще п’ять виборних сенаторів (ними можуть стати лише чоловіки старші 30 років). Рішення в сімці сенаторів приймаються простою більшістю.mgingo8 Максимальним покаранням на острові є вигнання з нього, простим покаранням – покарання солом’яними батогами. За двадцять років існування «держави» з неї були вигнані шестеро осіб, усі – за крадіжки.
mgingo9По сусідству з Мгінго, за 200 м від нього є ще один острів – Усінго. Він досі безлюдний, незважаючи на жахливу тісноту в «комуні»: вважається, що на Усінго теж живе злий дух, по імені Тук. Туди ж нібито переселився і вигнаний з Мгінго злий дух Калельо. Мешканці «комуни» весь цей час так і не змогли знайти сильного чаклуна, який був би в силах подолати відразу двох могутніх злих духів. Усінго теж є спірним між Кенією та Угандою, але заселятися на ньому солдати з армій обох країн відмовляються з тієї ж причини – через проживання на ньому злих духів. На Усінго є лише кілька тимчасових будівель, у яких іноді зупиняються біологи з Першого світу, які вивчають озеро Вікторія і його мешканців.

https://youtu.be/X2HFeQf3bwI

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *