Торрек’яра – замок, в якому навіки оселилася любов

Італійський замок Торрек’яра (Світла вежа), розташований у провінції Парма, вважається одним із найкрасивіших у країні. Чудово збережену фортеця XV ст. знають усі закохані італійці. castello_torrechiara

castello_torrechiara3Із замком пов’язана одна з найкрасивіших любовних історій регіону Емілья-Романья, яка, можна сказати, щасливо закінчилася.
У День закоханих сюди прагнуть потрапити не тільки місцеві жителі, а й гості країни. Здається, що атмосфера замку досі зберігає історію яскравого і непростого кохання П’єра Марії Россі і Б’янкі Пеллегріні. Заглянемо сюди і ми.
Замок Торрек’яра дав назву містечку Торрек’яра (комуна Лангірано), розташованому приблизно за 20 км на північний захід від Парми.
Його було побудовано в період з 1448 по 1460 рік П’єром Марією Россі для своєї коханої Б’янкі Пеллегріні де Арлуно.
Поруч із замком є кілька будинків, у яких, за деяким винятком, живуть люди, що працюють у споруді.
Тут є виноробня Джузеппе Вікарі. Всі невеликі виробництва і магазин знаходяться в маленькому приміщенні.
Замок Торрек’яра збудовав кондотьєер П’єр Марія II Россі (1413-1482), граф Сан-Секондо. У 20-ть років П’єр Марія знав латинь, грецьку, іспанську та медицину, був хоробрим воїном і другом Франческо Сфорці.castello_torrechiara5

castello_torrechiara6 Він був настільки багатий, що міг змагатися з імператором і навіть Папою. При міланському дворі П’єр Марія Россі зустрів Б’янку Пеллегріні і закохався. Все б нічого, але Б’янка була заміжня, а П’єр Марія одружений.
Незважаючи ні на що, вони вирішили не розлучатися і йти по життю разом. Саме для Б’янки, яку він просто обожнював, за вказівкою графа протягом 1448-1460 років було побудовано замок Торрек’яра.
Сам Россі жив на дві сім’ї, на два замки: із законною дружиною Антонією і дітьми – у Сан-Секондо, а з Б’янкою – в Торрек’ярі. Чоловік Б’янки Пеллегріні, який походив з менш відомого і впливового роду, ніж Россі, не став затівати війни й особливо перешкоджати цим відносинам.castello_torrechiara7 Багато залів замку розписані фресками. У розписах присутні натуралістичні, фантастичні теми, гротескний живопис.
Дружина П’єра Марії померла від чуми в 1468 році, проте чи одружилися чи закохані, невідомо. Можливо, чоловік Б’янкі був ще живий.
П’єр Марію поховали в капелі Сан-Нікомед поруч з коханою. Правда, згодом їх останки перевезли в інше місце, куди – ніхто не знає.
За часів П’єра Марії всі гіпсові панелі на стінах були покриті золотом, але інші власники замку зішкребли все золото і продали.castello_torrechiara10

castello_torrechiara12

castello_torrechiara11У 2008 році замок був пошкоджений землетрусом, але вже в 2010-му його було відкрито знову після відновлювальних робіт.
Як і в кожен пристойний замок, Торрек’яра має свого привида. Чудової краси жінка з’являється в замку, коли на небі світить повний місяць, а фортецю обволікає туман. Кажуть, що вона дарує незабутні поцілунки чоловікам, яких зустріне. Як свідчить переказ, її було замуровано заживо в одному з підвальних приміщень замку. Коли, ким і за яку провину – історія замовчує.
В даний час замок належить муніципалітету.
Життя в замку і сьогодні кипить – приїжджають гості, проходять свята, ллється музика … Щороку тут проводяться фестивалі, в програму яких входить джаз, опера, костюмовані постановки. Ну, а головною темою заходів, звісно, є вічна любов!castello_torrechiara13

castello_torrechiara14

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *