Пам’ятники славного міста Полтава

Часто, щоб побачити щось красиве і нове ми їдемо за “тридевять земель” і зовсім не задумуємося про те, що в нас самих, у нашій країні є не те що самим подивитися, а ще й іншим показати. poltavaПропонуємо подорож у доволі затишне містечко України – Полтаву. Найперші асоціації, які виникають при згадуванні цього міста є героїчна Полтавська битва, шедевральний письменник Микола Васильович Гоголь. Тут є прекрасний Хрестовоздвиженський монастир – єдина “семиглава” церква в стилі бароко, яка збереглася до наших днів.
Є кілька красивих будівель, яких немає в жодному іншому місті, зокрема Селянський банк (теперішня будівля СБУ, чи Краєзнавчий музей, схожий на палац.
Також є неймовірні за задумом пам’ятниками свиням і галушці, з якими всі хто сюди приїздить обов’язково фотографується. Отже, найяскравіші пам’ятники міста над Лтавою.

Пам’ятники свині
У місті встановлено два пам’ятники свині. Свиноматку з поросятами можна побачити на території Інституту свинарства ім. О. Квасніцкого (встановлений на початку 70-х), а на території Аграрної академії – пам’ятник, на якому хлопчик із дівчинкою поганяють величезну свиню прутиком (встановлений у 2002 р.). На постаменті табличка з написом: “Вічній годувальниці українського народу”.polt_pam_svyni

polt_pam_svyni1 Пам’ятник галушці
Знаходиться пам’ятка поруч з оглядовим майданчиком на Івановій горі. Відкриття пам’ятника в 2006 році було приурочено до дня народження Гоголя, який оспівав галушку у своїх творах. Спочатку пам’ятник встановили біля Успенського кафедрального собору, але на вимогу віруючих з часом перенесли ближче до ресторану “Іванова гора”. Біля пам’ятника щорічно в першій декаді червня проводиться Свято полтавської галушки.
Адреса: площа СоборнаPoltava_galushkyПам’ятник Марусі Чурай
Монумент присвячений безсмертній української народної пісні, яку уособлює фігура легендарної полтавської співачки. Відкрито у 2006 році. Пам’ятник Марусі – один з найулюбленіших монументів полтавців, які ще називають її “дівчина з мобільником” (у лівій руці вона тримає зілля, а праву піднесла до обличчя, наче розмовляє по телефону).
Адреса: Театральна площаpolt_pam_marusi_churajПам’ятник Гоголю
М.В. Гоголь народився на Полтавській землі, в селі Великі Сорочинці, жив і вчився у Полтаві. У своїх творах він оспівав рідний край. Пам’ятник створив і подарував місту скульптор Л.В. Позен в 1915 році. На високому постаменті – бронзова фігура письменника. Скульптор зобразив Миколу Васильовича у хвилину творчих роздумів. Він сидить, ліва рука з розкритою книгою лежить на коліні, в правій руці – олівець.
Адреса: на перетині вулиць Леніна і ГоголяPoltava_gogolПам’ятник українським козакам
Відкрито у 1994 році. Присвячений українським козакам, які загинули під час Полтавської битви.
Адреса: бульвар Панянськийpolt_pam_kozakamПам’ятник захисникам Полтави
Пам’ятник встановлено в 1909 році на місці Мазурівських воріт Полтавської фортеці в пам’ять про оборону міста перед Полтавською битвою 1709 р. Протягом трьох місяців фортеця витримувала облогу шведської армії Карла XII до підходу основних сил російської армії під командуванням Петра I.
Адреса: проспект Першотравневий, 18polt_pam_zahysnykam_PoltПам’ятник на місці відпочинку Петра I
Встановлено там, де в XVIII у. був будинок козака Магденка, в якому на другий день після Полтавської битви 1709 р. зупинявся російський цар Петро I. Перший монумент, споруджений у 1817 р., мав форму простого цегляного обеліску. У 1849 р. замість нього було встановлено нинішній пам’ятник роботи архітектора А. Брюллова, брата знаменитого художника К. Брюллова.
Адреса: вулиця Спаська, 5polt_pam_Petru1

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *