Гора Пукхансан, найвища точка Сеула (фоторепортаж)

Пукхансан (Bukhansan) – гора, розташована на північних околицях столиці Південної Кореї – Сеула. Будучи найвищою точкою міста й околиць із показником 836,5 метрів над рівнем моря, вершину видно з багатьох районів південнокорейського мегаполісу. В епоху династії Чосон (1392-1897) гора Пукхансан вважалася північною межею міста.

gora_bukhansan_1

Найвища гора Сеула має три вершини – крім найвищої, що досягає 836,5 метрів, є ще дві гори висотою 810,5 і 799,5 метрів. На перший із них можна піднятися самотужки без додаткового спорядження, а от для підкорення другого доведеться запастися альпіністським спорядженням. Вершина – це гладка конусоподібна гора, яка наче випірнає з лісистої місцевості на кілька десятків метрів угору. Ця вершина – улюблене місце сеульских альпіністів.

gora_bukhansan_2

Назва гори – Пукхансан – прямо пов’язана з її місцерозташуванням і перекладається як “гора на півночі Хан”: вона лежить у 10 км на північ від річки Хан, яка протікає в центрі Сеула. Вже протягом багатьох років три основні піки гірського масиву носять загальну назву Пукхансан, проте оригінальна назва тріо вершин звучить як Самкаксан (Samkaksan), що означає “три рогаті гори”. Центральний уряд планує незабаром офіційно перейменувати гору в Самкаксан.

gora_bukhansan_3

Гряда сеульских гір, що утворилися приблизно 170 млн років тому, має загальну протяжність 78,45 км і включає шість районів. Вони мають гладкі вигини – загострені гранітні вершини дуже ефектно контрастують з ущелинами, долинами і густими деревами.

gora_bukhansan4

У 1983 році гора Пукхансан стала частиною однойменного національного парку, який сьогодні користується величезною популярністю у туристів з усього світу. Важлива пам’ятка південнокорейської столиці насамперед приваблива для любителів скелелазіння, походів і спостереження за птахами і тваринами. Відвідуваність цього парку сягає рекордних показників – близько 5 млн осіб на рік, що дало йому можливість потрапити до Книги рекордів Гіннеса як національний парк із найвищим числом відвідувачів на один квадратний фут.

gora_bukhansan_5

Помірний клімат тутешніх місць сприяє розвитку численних видів флори і фауни (1300 видів), у тому числі й ендемічних.
Походи в гори Пукхансан – популярне заняття в цих краях. Дорогою на вершину людям доводиться долати величезну кількість сходинок, сформованих з каменю. Існує повір’я, що якщо тут створити піраміду, поклавши камінь на камінь, то щастя не змусить себе довго чекати. Саме тому на шляху постійно трапляються конструкції подібного типу.

gora_bukhansan_6

Прилегла до Пукхансан територія багата на культурні цінності: на тутешніх теренах можна побачити більше 100 храмів, гірські фортеці, зокрема фортеця, що має 8-500-метрову стіну, й інші не менш цінні пам’ятки. На одній із вершин знаходиться фортеця Пукхансансон, побудована за часів правління короля Сунсубі Чінхин, а уздовж гірських хребтів височить побудований ченцем храм Сангунса.

gora_pukhansan_7

Гранітні гори Пукхансан із їх мальовничими пейзажами і розкішними гірськими пам’ятками – ідеальне місце для прогулянок у будь-який час року. Весна покриває навколишні долини цвітінням найрізноманітніших рослин. Літо оживляє своїм диханням густий ліс і ущелини. Особливо приємно в теплий літній день відправитися в похід в гори вузькими стежками вздовж ущелин. Вогненно-руда осінь пофарбує територію своїми теплими фарбами. У цю пору буде вдалим відвідування павільйонів і храмів. Покриті снігом закруглені піки гір – картинний краєвид, який не може не надихати.

gora_pukhansan_8

gora_pukhansan_9

Дістатися до підніжжя гірського масиву можна приїхавши на станцію метро «Добонгсан». Інфраструктура прилеглої території представлена на найвищому рівні – тут можна придбати все, що знадобиться для походу, починаючи від продуктів і закінчуючи професійною екіпіровкою відомих брендів. Багато туристів приїжджають до підніжжя гори без нічого, а звідси, запасшись усім необхідним, уже починають свій підйом. gora_bukhansan_01

SONY DSC

gora_bukhansan_06

Перед сходженням за бажанням можна внести своє ім’я до списків, а після спуску, якщо нічого не трапилося, просто повідомити про свою неушкодженість. Рятувальники та інші служби активно займаються забезпеченням комфорту і безпеки відпочиваючих, читають лекції і роздають карти.

gora_pukhansan_03

Близьке розташування до міста робить гору Пукхансан дуже зручною для відвідування. Працює національний парк щодня, без вихідних. Вартість плати за вхід коливається залежно від віку відвідувача. Діти зможуть помилуватися місцевою красою за 300 вон, підлітки – за 600 вон, а дорослі – за 1600 вон.

gora_pukhansan_04

gora_pukhansan_05

gora_pukhansan_06

Джерело: econet.ua

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *