Google невдовзі стане Alphabet

Google оголосив про несподівану реорганізацію: має намір створити нову холдингову компанію Alphabet Inc. – група бізнесів, найбільшим з яких буде пошуковик Google разом із YouTube і Android
google-alphabet1«Ми робили багато речей, які спочатку здавалися божевільними, – написали засновники Google Сергій Брін і Ларрі Пейдж у блозі компанії. – Наша компанія працює добре і сьогодні, але ми думаємо, що можемо зробити її ще кращою і підзвітнішою». Акції Google після такого оголошення стрибнули на 5% (капіталізація – близько $450 млрд). Пейдж залишить пост виконавчого директора Google й очолить Alphabet, а Брін стане її президентом. Новим главою Google призначено старшого віце-президента Сундара Пічаї, який відповідав за браузер Chrome та операційну систему Android.
Google стане найбільшим сегментом (крім пошуковика, це реклама, карти, додатки, YouTube і Android). Менш пов’язані бізнеси, такі як Calico (дослідження у сфері старіння та довголіття), Nest (самонавчаючі термостати), Fiber (високошвидкісний доступ в Інтернет), інвестиційні підрозділи Google Ventures і Google Capital будуть управлятися незалежно від основного бізнесу.google-fever Кожна акція Google (у компанії два класи акцій) буде автоматично конвертована в акцію Alphabet з тими самими правами і параметрами. Нова юридична та операційна структура буде формуватися поетапно протягом найближчих місяців, говориться в матеріалах Google на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).
Сайт Alphabet запрацював за адресою abc.xyz, відображаючи назву компанії («Alphabet»). «Нам сподобалося це ім’я, тому що воно означає набір букв, які є частиною мови – однієї з найважливіших інновацій людства; це лежить в основі індексації пошуку Google», – пояснюють співзасновники. Крім того, нова назва відсилає до коефіцієнта Alpha – дохідності інвестицій відносно очікуваної ринкової дохідності. І Google, завдяки новому імені, точно «обійде» Apple, додають коментатори, оскільки алфавіт завжди буде стояти попереду в алфавітному порядку.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *