Міська ратуша – частина історії міста Ліона

В історичній частині міста Ліона, на найкрасивішій його площі Терро, як і годиться, розташувалася міська Ратуша. Це прекрасна будівля насправді – історичний особняк, який було побудовано в середині XVII ст., в стилі рококо, за проектом відомого архітектора Симона Мопена.
Lyon_ratusha4Через півстоліття цю будову було зруйновано пожежею, і відновлював його вже інший архітектор Жюль Ардуа-Мансар, якому допомагав французький дизайнер Роберт де-Кот.
Вирізняє будову цікавий барельєф Генріха IV, на якому король возвичається на білому коні. Цікаво, що до Генріха, на цьому барельєфі був зображений Людовик XIV, але він не влаштував французьких революціонерів.Lyon_ratusha1Вежа з карильйоном височіє прямо посередині будівлі. Всього тут шістдесят п’ять дзвонів, три з яких – унікальні, оскільки збереглися ще з 1675 року. Цей карильйон вважається найбільшим у Європі. Послухати чарівні звуки цих дзвонів приїжджають безліч людей, і влітку це диво доступно щонеділі, ввечері.
Фасад конструкції прикрашають численні скульптури, а по центру – вежа і під її куполом алегорична композиція – скульптури Сони і Рони. Привертає увагу і красивий годинник. Особливо привабливий дверний молоток, зроблений у вигляді фігурки Амура.Lyon_ratusha2Усередині особняк повністю відповідає духу того часу: тут красиві фрески, присвячені історичному періоду Лугдунум, і дивовижні люстри. колони, витончена ліпнина, різьблені меблі і безліч позолоти – надають йому справді розкішного вигляду. Саме внутрішній розпис став яскравим виявником романо-барокового мистецтва, і дає прекрасну можливість помилуватися.
У внутрішньому дворику Ратуші можна побачити дивовижні статуї античних богів. Будівлю Ратуші 12 липня 1886 р. визнано офіційною пам’ятнкою історії архітектури у Франції. І зараз приваблює і дивує всіх туристів, як одна з основних визначних пам’яток Ліона.Lyon_ratusha3

Lyon_ratusha_6Як і має бути навколо цієї гарної будівлі є ще дуже багато цікавого і привабливого. Тут на площі перед Ратушею – ще одне видовище – фонтан Бартольді, який називають «Колісницею свободи». Його визнано найкрасивішим у місті.
Оригінальний весь його зовнішній вигляд: алегорична композиція «жінка, яка управляє колісницею». А з-під землі струмують 69 фонтанчиків, особливо красиво все це вночі, коли включають підсвічування.Lyon_ratusha_fontan1

Lyon_ratusha_fontan

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *