Гора Арарат у Вірменії та легенда пор Ноїв ковчег

Арарат (по-вірменськи Масіс) – вулканічний масив, що складається з двох вимерлих вулканів: Великий Арарат і Малий Арарат. Відстань між цими двома вулканами – 11 км. Висота Великого Арарату над рівнем моря – 5165 метрів, відстань гори від підніжжя до вершини – 4365 метрів. Великий Арарат від 4250 метрів і вище покритий вічними снігами. Висота Малого Арарату над рівнем моря становить 3927 метрів.

Монастир Хор Вірап у Вірменії на тлі Арарату:

ararat_monastyr_hor_virap_u_podnozhiya

Великий і Малий Арарат:

ararat_gora_ararat_foto_sako_tchilingirian

ararat_malyy_i_bolshoy_ararat_foto

ararat_malyy_i_bolshoy_ararat_foto_3

4148383_large.jpg

Араратська долина:

arartskaya-dolina

Невідомо, коли Арарат вивергався востаннє. Вчені припускають, що це могло статися в ІІІ тисячолітті до н.е. У деяких джерелах можна зустріти інформацію, що виверження Арарату було в 1840 році і супроводжувалося землетрусом, у результаті якого виявилися зруйновані монастир Святого Якова і село аргура, розташовані на горі. З тих пір на Арараті немає постійних поселень. Однак у 1840 році виверження було фреатичне, тобто воно відбувалося під рівнем грунтових вод і викиду лави з жерла вулкана не було.
Історично Арарат належав вірменському народу, проте у результаті війни між Вірменією і Туреччиною в 1920 році і Московського договору між СРСР і Туреччиною Арарат став частиною Туреччини.

Монастир Хор Вірап у Вірменії на тлі Арарату:

ararat_monastyr_hor_virap_u_podnozhiya

Вид на Арарат з Єревана – столиці Вірменії:

ararat_vid_na_ararat_iz_erevana-foto_serouj_ourishian

Зараз Арарат від Вірменії відокремлюють 32 км. Незважаючи на це, Арарат зображений на гербі Вірменії.

Герб Вірменії

ararat_gerb_armenii

У відповідь на протест турецького уряду проти того, що на гербі Вірменської РСР зображений Арарат, який не є частиною Вірменії, нарком закордонних справ СРСР Георгій Чичерін відповів: “На прапорі Туреччини зображений півмісяць, але Місяць не є частиною Туреччини”.

Якщо придивитися до герба Вірменії, то на вершині Арарату можна побачити Ноїв ковчег, який, згідно Біблії, зупинився “в сьомому місяці, в сімнадцятий день місяця, на горах Араратських” (Буття, глава 8).

ararat_noev_kovcheg

Віра в те, що Ноїв ковчег донині перебуває на вершині Арарату, відображена ще у Йосипа Флавія який у першому столітті нашої ери писав: “Одну частину корабля можна виявити ще й сьогодні у Вірменії <…> Там люди набирають смолу для виготовлення амулетів. <…> Вірмени називають це місце “причалом”, де ковчег залишився лежати навіки, і показують його частини, що збереглися до сьогоднішніх днів”. Марко Поло, який проїжджав у ХV ст. повз гори Арарат, писав: “Ви повинні знати, що в цій країні Вірменії, на вершині високої гори спочиває Ноїв ковчег, покритий вічними снігами, і ніхто не може туди, на вершину, забратися, тим більше що сніг ніколи не тане, а нові снігопади доповнюють товщину снігового покриву».
Віра в те, що вершина Арарату недосяжна для людини, існувала навіть після того, як у 1829 році професор Дерптського університету Йоганн Фрідріх Паррот підкорив вершину Арарату, яка на той момент була частиною Російської імперії. Двоє вірмен, які супроводжували Паррота, після сходження стверджували, що піднялися на велику висоту, але не на вершину.

Сходження на гору Великий Арарат:

ararat_voshozhdenie_na_ararat

Влітку 1916 року російський лейтенант Росковітскій виявив на вершині Арарату Ноїв ковчег, майже повністю вмерзлий у лід озера. Ковчег був ретельно обміряний, були зроблені креслення його основних конструктивних частин, повністю і по частинах його було сфотографовано. Проте незабаром у Росії почалася революція і документи експедиції Росковітского були втрачені.
Цей випадок був не єдиним, коли Ноїв ковчег або сліди його присутності були виявлені на Арараті. Наприклад, у 1974 році американцями була зроблена фотозйомка Арарату з висоти 4600 метрів. На фотографіях, отриманих з багаторазовим збільшенням, був ясно представлений об’єкт, що лежить в одній із ущелин гори, дуже схожий за своєю формою і розмірами на ковчег.
Незважаючи на численні свідчення, Ноїв ковчег на Арараті поки залишається напівміфічним. При цьому, в 1959 році в тридцяти кілометрах від Арарату було виявлений ковчег, що за розмірами збігається з біблійним. Можливо, що це і є справжній Ноїв ковчег, а не той, який люди марно шукають на вершині Великого Арарату.

Джерело: econet.ua

You may also like...

1 Response

  1. Христина сказав:

    Чудово!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *