Всесвітньовідомі святині: чи знаєте Ви їх?

Багато людей уже встигли побувати у світі і багато чого побачити. Візитівками багатьх країн є їхні неповторні храми. Ці неймовірні і неповторні витвори людських рук є пам’ятками, які надовго залишаються в людській уяві. Але чи зможете ви упізнати ці святині по фотографіях?
Монументальні архітектурні перлини, натхненні вірою людей, можна виявити по всьому світу. Деякі з найбільш вражаючих церков і соборів прикрашають своє місце розташування сотні років, а деяким уже й більше тисячоліття. Багато з них стали настільки популярними і широко відомими, що ви можете дізнатися їх по одній фотографії і невеликий підказці.
sobor_1_kenterberiyskiy_sobor25. Це один із найстаріших і найвідоміших соборів як у Великобританії, так і у світі, збудований у 597 році. Відомий ще тим, що тут у 1170 році було убито архієпископа Томас Бекета (Thomas Becket).
sobor_2_La Sagrada Familia24. Цей храм легко впізнається за легендарним зовнішнім виглядом. Знаходиться він у Барселоні, а архітектором є всесвітньовідомий Антоні Гауді (Antoni Гауді).
sobor_3_St. Paul´s Cathedral23. Цей собор із його відмітним куполом є однією з найвідоміших визначних пам’яток столиці Лондона протягом багатьох століть. Доволі тривалий час при висоті в 111 метрів храм був також найвищою будівлею міста (з 1710 по 1962р.).
sobor_4_hram_vasiliya_blazhennogo_7922. Ще один храм, який не потребує додаткового представлення. Побудований у 1555-61 роках за наказом Івана Грозного храм вважається найвідомішою архітектурною пам’яткою Москви.
sobor_5_Hallgrímskirkja21. Ця лютеранська церква може й не є такою відомою в усьому світі, як попередні будівлі, але її ні з чим незрівнянна форма, що нагадує поточну лаву, дозволяє легко впізнати її.
sobor_6_Notre Dame Cathedral20. Цей собор, назва якого перекладається як «Мати Парижа», є одним із найбільших і найвідоміших церковних будівель усього світу.
sobor_7_Cathedral of St. John the Divine19. Цей гігантський собор, гордо носить звання четвертої за величиною християнської церкви в світі, і він має бути добре відомий мешканцям Нью-Йорка.
sobor_8_liverpool_cathedral_418. Ще один із найбільших храмів світу. Цей англіканський храм із зовнішньою довжиною 189 м вважається найдовшим у світі. Це монументальний будинок, розроблений за проектом Гайлс Гілберта Скотта (Giles Gilbert Scott), розташований у центрі міста, у якому були засновані легендарні Бітлз.
sobor_9_Mihajlivsky17. Ця вражаюча будівля є монастирем, який досі функціонує. Його було перебудовано у стилі бароко, з початковим візантійським інтер’єром. Це одна з найвідоміших будівель столиці України Києва. Її було побудовано ще на початку ХІІ століття.
sobor_10_Milan Cathedral16. П’ятий за розміром собор у світі здатний умістити 40000 відвідувачів. Ця готична перлина розташована в місті, яку прийнято називати столицею моди.
sobor_11_Washington National Cathedral15. Ця нео-готична будівля, є одним із небагатьох неєвропейських соборів у, є шостим за розміром храмом у світі (за вмістимістю). Будівництво святині почалося в 1907 році і завершилося лише в 1990 році.
sobor_12_st_peter_basilica14. Якщо фотографія недостатньо очевидна, тоспробуємо підказати, що цей собор багато хто вважає найсвятішим і найбільшою християнською церквою.
sobor_13_Basilica of Our Lady of Lichen13. З урахуванням вежі висотою в 142 м ця ефектна базиліка є однією з найвищих і найбільших церков у світі. Розташована церква в центрі Польщі.
sobor_14_Cologne Cathedral12. Цей собор ХІІІ ст є однією з найбільш відвідуваних визначних пам’яток однієї з країн Західної Європи і приваблює в середньому близько 20000 людей у день. Вважається, що в церкві зберігаються мощі трьох волхвів.
sobor_15_Basilica of Our Lady of Guadalupe111. Ця базиліка, що є однією з небагатьох церков із Південної Америки, є одним з головних місць поклоніння католицизму, залучаючи кілька мільйонів людей щороку. Її побудували на пагорбі, де, як вважається, в 1531 році з’явилася Діва Марія.
sobor_16_basilica_of_st_martin_tours_france10. Ця базиліка може і не привертає стільки туристів і прочан, як вищевказані, але це найбільша католицька церква в Азії…
sobor_17_Salt Lake Temple9. Враховуючи незвично вражаючий зовнішній вигляд цієї будівлі, його буде нескладно впізнати. Це найбільший за площею мормонський храм у світі.
sobor_18_reims_pro_to_kak_devushka_brosila_parnja8. Цей собор, який є одним із найпрекрасніших прикладів французької готики, раніше був місцем, у якому коронували короліі Франції. Церква розташована в 130 км на північний схід від французької столиці.
Sobor_19_Florence-Italy7. Ця римсько-католицька базиліка, що поєднує готичну архітектуру і Ренесанс, могла похвалитися найбільшим куполом у світі до розвитку сучасних будівельних матеріалів. Ця пам’ятка Тоскани входить до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
sobor_20_Novgorod6. Цей храм, побудований в 1045-1050 роках роках, вважається найстарішою церквою, а також будівлею, яку все ще використовують у Росії. Він розташований не в Москві і навіть не в Санкт-Петербурзі. Храм розташований у Новгороді, практично на трасі, що сполучає ці два мегаполіси.
sobor_21_ulm_155. Враховуючи, що тут ніколи не жив єпископ, ця чудова готична церква не може бути названа собором, але її неймовірна висота зробила її відомою в усьому світу. Шпиль собору сягає 161,5 м.
sobor_22_st_patricks_cathedral_melbourne_154. Цей храм – найвища і найбільша церква Австралії, розташована в Мельбурні.
sobor_23_venecia3. Люди, яким хоч трохи відома італійська візантійська архітектура, безперечно одразу визначать цю церкву. За свій пишний зовнішній вигляд, золоту напольную мозаїку і статус символу могутності і багатства Венеції церква також відома як Chiesa d’Oro (Золота церква)
sobor_24_las_lajas2. Унікальне місце розташування цієї базиліки є ключовим. Ця римсько-католицька церква, побудована в каньйоні річки Гуаїтара (Guaitara River), є однією з головних визначних пам’яток південно-американської країни, у якій вона розташована.sobor_25_kenterberiyskiy11. Про останню церкву можна сказати, що будівництво цієї готичної структури почалося в ХІ ст. Вона вважалася найвищою будівлею в світі протягом 238 років (1311-1549). Розташована вона у східній Англії.

перевір себе тут:

Всесвітньовідомі святині: чи знаєте Ви їх?

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *