Як працюють президентські програми в Курській області

Молода фермер із Курської області стала героїнею ЗМІ та соцмереж після обіцянки Путіну спалити свій урожай
Фермер Анастасія Долгополова з села Хомутовка Курської області у відкритому зверненні Путіну поскаржилася на відсутність держпідтримки: вона пообіцяла спалити весь свій урожай, оскільки він, на її думку, не потрібний країні. Після того, як її історію розтиражували ЗМІ, курська влада назвала дівчину та її сім’ю аферистами, а користувачі соцмереж звернули увагу на фотографії Долгополовой у «ВКонтакте».
Своє звернення Долгополова записала на відео і опублікувала на YouTube. 28 липня про нього розповів курський портал KurskTV.ru.
За словами дівчини, вона зайнялася фермерством у 2014 році після введення санкцій проти Росії і, відповідно, продуктових санкцій Росії щодо інших країн. Долгополовой відмовив у допомозі її район, але вона домоглася допомоги у губернатора Курської області Олександра Михайлова, який нібито пообіцяв їй підтримку.
За розпорядженням Михайлова фермерам мали виділити сільські «безгоспні» склади (раніше Долгополовій пропонували купити їх за мільйон рублів) і кілька гектарів землі. Через три дні після прийому в губернатора склад згорів, а остов розпиляли і здали в металобрухт.
Ще через чотири місяці після прийому Долгополова не дочекалася допомоги від місцевої адміністрації, вивчила президентські програми і подала заявку в Россільгоспбанк разом із бізнес-планом. За її словами, директор банку відмовив їй зі словами: «Де президент, а де я. Тут я вирішую, кому кредити видавати».
Незважаючи на відмову в підтримці від області і кредиті від банку Долгополова змогла засіяти поле в 60 га з допомогою інших фермерів, але грошей на його обробку і збір урожаю у неї немає.
Ось що ми вирішили на зборах з моїм господарством. На останні гроші ми купили 600 літрів солярки і вирішили спалити це поле, так як виходу іншого немає. Продати перекупникам за копійки – сенсу не бачу.
Зроблю я це публічно: запрошу журналістів, щоб інші люди, які хочуть пов’язати своє життя з фермерським господарством, подумали: а чи потрібно це? І щоб всі інші люди подивилися, як працюють президентські програми в Курській області. Анастасія Долгополова, фермер із села Хомутовка
30 липня відеозвернення Долгополовой прокоментував заступник губернатора Курської області Олексій Золотарьов. За його словами, кредити сім’ї фермерів не можуть бути видані через великі борги: на їхньому рахунку є позови від п’яти банків на загальну суму понад мільйон рублів.
Заступник губернатора заявив, що мати Долгополової брала кредити та отримувала допомогу на фермерський проект у розмірі 600 тис. рублів. На думку Золотарьова, далі буде порушуватися кримінальна справа для з’ясування того, куди були витрачені ці гроші.
На жаль, те, що ми побачили [на місці в Хомутовському районі], – це, по суті справи, аферисти. Нехай оцінку дають правоохоронні органи. […]
Зараз ми подивилися, що тут відбувається – це звичайнісінький кримінал, оскільки отримані державні гроші бюджетні – їх використовували, щоб гуляти і розважатися … Виходячи з того, що ми побачили тут, поле зовсім не поливане – поливали ковилу, яка росте на їхньому полі. Нічого не росте у них. Олексій Золотарьов, замгубернатора Курської області

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *