«Угорське море»

Озеро довжиною 77 км, що простягається по Задунайському краю, — одна з основних географічних перлин Угорщини, подарованих природою. Балатон площею близько 600 кв. км — це найбільше озеро Середньої Європи. Мільйони років тому на цьому місці було справжнє море, а зараз озеро Балатон — одне з найпопулярніших місць для відпочинку в Угорщині.

veng_more1Через своє мілководдя південний берег озера Балатон більше підійде для відпочинку з дітьми, а ось північна частина сподобається любителям відокремленого і романтичного відпочинку. Вода в озері й шовковистий мул на дні благодатно впливають на здоров’я і заспокоюють нервову систему. Як будь-яке озеро, Балатон найкраще пізнавати з води. Вибір тут різноманітний: віндсерфінг, катання на водних лижах, вітрильний спорт. Особливу увагу приділяють прогулянкам і екскурсіям на теплоходах.
veng_more2 - копияГоловною природною пам’яткою озера Балатон є півострів Тихань, який виступає в озеро на 5 км і розділяє його навпіл, — це заповідна зона з унікальною флорою і фауною. Церква з двома вежами в стилі бароко, зведена на місці бенедиктинського абатства XI ст., — своєрідна візитка півострова. Зараз Тихань — це сучасний туристичний центр із відмінними пляжами і розкішними готелями.

veng_more3 - копияВодночас тут відчувається атмосфера минулих століть, із безліччю старовинних будиночків, покритих очеретом або черепицею. Балатон радий гостям із будь-яким гаманцем. Навколо озера великий вибір місць, де можна зупинитися: від розкішних готелів до молодіжних хостелів. Ще один плюс цього курорту — близькість до нашої країни. До «угорського моря» легко дістатися автобусом, поїздом або літаком.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *